MUDr. Šimon Reich: ROUŠKY? OK, ALE CHCI INFORMACE A DATA

MUDr. Šimon Reich: ROUŠKY? OK, ALE CHCI INFORMACE A DATA
foto: Archiv redakce/MUDr. Šimon Reich
09 / 09 / 2020

Povinné roušky ve všech vnitřních prostorech. Ministr Adam Vojtěch se nechal slyšet, že se na tom shodl s odborníky. Ok. Nemám s tím problém. Ale jako občan a pacient mám právo na maximální transparentnost, informace a podrobné odborné vysvětlení. Toto všechno je potřeba pro mojí tzv. compliance a klid. Proto chci znát jména všech zmíněných odborníků, jejich funkci a odpovědnost. Pak chci slyšet o jaká data, vědecké důkazy a konkrétní epidemiologické predikční modely svůj názor opírají. Chci ta data vidět, abych si je mohl sám projít.

Chci vědět, kolik máme volných JIPových lůžek. Chci vědět jakou ochranu má zajištěn jejich personál. Chci slyšet o kolik JIPových lůžek dokázal pan ministr za 5 měsíců navýšit naší kapacitu. Chci jména nemocnic a názvy oddělení, kde tato lůžka přibyla.
Chci slyšet, zda praktičtí lékaři jsou vybaveni respirátory (ideálně RP95). Chci slyšet, jak jsou respirátory vybaveny domovy důchodců (a další podobná zařízení s velkým počtem ohrožených osob). To samé chci slyšet stran elektráren, tepláren, plynáren a vodáren.
Chci slyšet to samé stran Policie ČR, hasičských sborů a dalších součástí našeho integrovaného záchranného systému. Speciálně pak mě zajímají záchranáři v sanitách. Mají k respirátorům také štíty a obleky?
Dále mě zajímá, kolik a jakých ochranných pomůcek dokázal pan ministr za 5 měsíců doplnit do státních hmotných rezerv. Rovněž chci znát počet dekontaminačních stanů. Stejně tak mě zajímá, kolik dokázal dostat do země remdesiviru.
A taky mě zajímá, kdy začne fungovat chytrá karanténa a kdy se začne přihlížet ke kvantitativním údajům z PCR testů. Dokud nebudu mít jasné a pravdivé odpovědi na své otázky, tak nemohu svou plnou compliance zaručit.
 

Tagy článku