Kladenská nemocnice nabízí testy na onemocnění COVID-19 také samoplátcům

Kladenská nemocnice nabízí testy na onemocnění COVID-19 také samoplátcům
foto: nemocnicekladno.cz
05 / 05 / 2020

Kladenská nemocnice nově nabízí od 5. května provádění testů na onemocnění COVID-19 také samoplátcům, tedy lidem, které k vyšetření neindikuje ze zdravotních důvodů lékař, epidemiolog nebo Krajská hygienická stanice. Odběrové místo je v Oblastní nemocnici Kladno zřízeno na parkovišti před Niederleho pavilonem a je v provozu od pondělí do neděle od 7:00 do 17:00 hodin.

Testování provádí zdravotníci metodou PCR (stěrem ze sliznic dýchacích cest) a následným laboratorním vyšetřením stěru, který ve vzorku zjišťuje přítomnost původce nákazy. Další nabízenou metodou je rychlotest, který na základě odebraného vzorku krve z konečku prstu zjišťuje přítomnost protilátek v těle. K vyšetření je nutné se objednat minimálně den předem přes online rezervační systém. Odkaz na něj zájemci naleznou na webových stránkách kladenské nemocnice. Denní kapacita je však omezena.

 

Cena za test provedený metodou PCR je 2900 Kč. Provedení rychlotestu a vystavení potvrzení o jeho výsledku je zpoplatněno částkou 250 Kč. Úhrada testů je z hygienických důvodů možná pouze platební kartou přímo v odběrovém místě.

 

Výsledky testu metodou PCR budou k dispozici nejdříve za 48 hodin a budou žadateli zaslány elektronicky na kontakt, který uvedl při objednání. Výsledky rychlotestu budou žadateli předány formou potvrzení o výsledku do 15 – 20 minut.

 

Více informací na: //www.nemocnicekladno.cz/pro-pacienty/testovani-na-koronavirus

 

Zdtoj: nemocnicekladno.cz

Tagy článku