Jihočeské nemocnice opět spouští testování samoplátců na testy PCR

Jihočeské nemocnice opět spouští testování samoplátců na testy PCR
foto: kraj-jihocesky.cz/Jihočeské nemocnice, a.s. logo
27 / 05 / 2020

Na základě výsledku jednání s MZČR začnou všechny okresní jihočeské nemocnice od pátku 29. 5. 2020 znovu objednávat a testovat samoplátce metodou PCR na nemoc COVID-19.

Na základě vyhlášení MZČR o regulaci ceny, která je nižší než skutečné celkové náklady, byla započata jednání, která skončila příslibem MZČR zohlednit náklady na odběrové místo v nově připravované kompenzační úhradové vyhlášce pro rok 2020.

Na základě tohoto příslibu se ihned vracíme k testování a k fakturaci za regulovanou cenu, tedy za 1756 Kč. Nebudeme připočítávat žádné příplatky za výsledek formou SMS ani za to, že je výsledek k dispozici zpravidla do 24 hodin od výtěru.

Jsme připraveni vyhovět požadavkům samoplátců na brzké termíny objednání na již standardních objednacích telefonních číslech v jednotlivých jihočeských nemocnicích nebo přes internetové aplikace.

Nemocnice České Budějovice, a.s. je páteřní nemocnicí Jihočeského kraje, která zajišťuje a koordinuje péči o pacienty s prokázanou infekcí COVID-19 nebo s podezřením na ni.

S ohledem na tuto prioritu nemocniční laboratoř ani odběrové místo nenabízí testování pro samoplátce.

Tagy článku