Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje nově jak PCR, tak antigenní testy a další služby

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje nově jak PCR, tak antigenní testy a další služby
foto: www.praha.eu/MHMP logo
15 / 07 / 2021

Od čtvrtka 15. července 2021 je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Hlavní město Praha spolu s GHC Genetics dlouhodobě provozuje v Praze odběrová místa na Václavském náměstí, na Výstavišti Holešovice (v režimu DRIVE-IN) a na Vítězném náměstí.

Odběrové místo na Mariánském náměstí ve stanu, který i nadále poskytuje Český červený kříž, bude otevřené v pracovní dny od 8:00 do 19:00 hodin. Od pondělí 20. července je třeba se na test objednat prostřednictvím rezervačního systému na webových stránkách covid-ghc.com nebo covid.praha.eu.

Výsledky testů jsou posílány v garantované lhůtě dle typu testů do SMS a přes zabezpečený link do emailu v podobě dvojjazyčné (CZ/EN) laboratorní zprávy. Tzv. EU certifikáty je možné si stáhnout přes portál //ocko.uzis.cz nebo si je nahrát a zobrazit v podobě covid pasu v aplikaci Tečka. Pokud někdo potřebuje doklad v tištěné podobě, může jej získat na místě.

K PCR testům bude možné si dokoupit certifikát pro vycestování do zahraničí mimo EU. 

 

Nově zde také bude možné nechat si udělat expresní PCR test s vyhodnocením do 2 hodin přímo na místě.

 

Další informace k odběrovému místu a ceník pro samoplátce jsou k dispozici na stránkách:  //www.ghcgenetics.cz/covid/mn/.

 

Tagy článku