Nové Město na Moravě: Horáckou galerii rozezvučí tóny lidových nástrojů. Výtěžek z koncertu podpoří novoměstskou nemocnici

Nové Město na Moravě: Horáckou galerii rozezvučí tóny lidových nástrojů. Výtěžek z koncertu podpoří novoměstskou nemocnici
foto: www.nnm.cz/Nemocnice
16 / 03 / 2022

Přijďte se zaposlouchat do tklivých i jásavých tónů houslí, cimbálu, klarinetu, flétny, violy a dalších hudebních nástrojů. Přijďte si vychutnat chvíle plné pohody do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.

Na neděli 3. dubna chystá Český rozhlas Vysočina spolu s novoměstskou nemocnicí a Horáckou galerií koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů BROLN. Hudební těleso, jehož historie sahá až do roku 1952, a které má na svém kontě řadu rozhlasových nahrávek, koncertů i tuzemských a zahraničních zájezdů, rozezvučí v nedělní podvečer galerijní půdní prostory. „Letošní koncert bude po delší pauze způsobené koronavirovou pandemií už třetí. Jsme rádi a děkujeme za to, že se nám společně podařilo vytvořit tuto tradici,“ říká ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě Věra Palečková.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční v neděli 3. dubna od 18 hodin, je možné zakoupit v předprodeji v Horácké galerii nebo přímo v den koncertu tamtéž. Výtěžek z prodeje vstupenek použije novoměstské zdravotnické zařízení na nákup nezbytných potřeb pro nemocnici.

www.nnm.cz   /  Helena Zelená Křížová

Tagy článku