VYZKOUŠELI SI UŽITÍ AUTOMATIZOVANÉHO DEFIBRILÁTORU S HLASOVOU NÁPOVĚDOU

VYZKOUŠELI SI UŽITÍ AUTOMATIZOVANÉHO DEFIBRILÁTORU S HLASOVOU NÁPOVĚDOU
foto: nemocnice-vs.cz/Nemocnice Vsetín logo
21 / 07 / 2020

Vyzkoušet si masáž srdce na modelu, dozvědět se více o použití automatizovaného defibrilátoru, ověřit si, že správně postupujeme při hygieně rukou, nechat si poradit s vybavením cestovní lékárničky, ale také si prohlédnout další část modernizovaných prostor polikliniky. Takový byl program preventivní akce ZACHRAŇ ŽIVOT, kterou připravila Vsetínská nemocnice na úterý 21. července 2020. Za dodržení všech stávajících hygienických nařízení ji využilo na sedm desítek zájemců.

 


Nejčastěji se zajímali právě o použití automatizovaného defibrilátoru AED HeartStart FRx, který nově pořídila Vsetínská nemocnice. Aktuálně je k dispozici v Lékárně DUO v poliklinice, do budoucna se plánuje jeho umístění v modernizovaných centrálních prostorách.

„Při resuscitaci je vždy základem masáž srdce, využití defibrilátoru je ale výhodou, zvyšuje úspěšnost, kvalitu resuscitace,“ uvedla vrchní sestra ARO Vsetínské nemocnice Zdeňka Gajdošová. Dnes jsou defibrilátory na sportovištích, v některých nákupních centrech, lidé by se jejich využití v krizových situacích neměli obávat.

„Tento konkrétní defibrilátor má hlasovou nápovědu v českém jazyce. Zachránce provede krok po kroku resuscitací, vyhodnotí zdravotní stav pacienta a v případě potřeby navrhne a nastaví výboj. Obsahuje i dětský klíč, který upravuje použití přístroje pro dětské pacienty do hmotnosti 25 kilogramů, bez nutnosti výměny multifunkčních elektrod,“ dodala Gajdošová.

 

Celý článek najdete na:

//nemocnice-vs.cz/aktuality-a-archiv/vyzkouseli-si-uziti-automatizovaneho-defibrilatoru-s-hlasovou-napovedou/?fbclid=IwAR2YRNNCTjsmRfTmEM2jmJ7anhHa2rKoDsORVnqNsVFmAVerW_KZuX-prek

Tagy článku