VÝBĚR: Novinky.cz: Pavel Pafko o sobě, rodině, práci a životě

VÝBĚR:     Novinky.cz:   Pavel Pafko o sobě, rodině, práci a životě
foto: Jan Handrejch, Právo/Profesor Pavel Pafko
12 / 07 / 2020

Jen málo lidí neznalo jméno profesora Pavla Pafka, ale pořád se můžete dozvědět něco nového. Seznamte se víc i s jeho rodinou nebo názory, tentokrát na serveru Novinky.cz!

Denně sportuje a do nemocnice v pražském Motole, kde stále ještě operuje jako břišní a hrudní chirurg, jezdí na skútru. Ačkoli profesor Pavel Pafko slaví v těchto dnech osmdesátiny, do důchodu se nechystá. Nad slovy chvály a obdivu se však ošívá. V nemocniční pracovně jsme si povídali o pokoře, trápení nad neúspěchy i o důležitosti rodiny.

Chodíte ještě ráno běhat?

Ráno ne. Dřív jsem běhával, pak jsem ráno plaval, teď už se mi v šest ráno nechce... Ale sportuju pořád. Střídám kajak, plavání, běhání, kolo, skoro každý den něco. Záleží samozřejmě na počasí.

Snažím se každý den aspoň hodinu věnovat pohybu. Před dvěma lety jsem si na kole zlomil nohu, od té doby už to běhání není takové.

Jak se jako lékař a běžec díváte na argument, že při běhání nadměrně trpí klouby?

Všem radím, aby neběhali po asfaltu. Když můžou, tak nejlépe někde v lese. A hlavně mít dobré boty. Na stáří se to samozřejmě sečte.

Celý rozhovor čtěte zde:

//www.novinky.cz/zena/styl/clanek/pavel-pafko-cim-vic-toho-clovek-v-zivote-vidi-tim-je-pokornejsi-40329846#seq_no=5&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=K51XrYXg9qn-202007120632&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

Tagy článku