VÝBĚR MUSÍME ZAJISTIT PACIENTŮM PÉČI, I KDYŽ NEBEZPEČÍ DRUHÉ VLNY EPIDEMIE TRVÁ (Ekonomický magazín)

VÝBĚR     MUSÍME ZAJISTIT PACIENTŮM PÉČI, I KDYŽ NEBEZPEČÍ DRUHÉ VLNY EPIDEMIE TRVÁ (Ekonomický magazín)
foto: Archiv NNH/Petr Polouček, reditel Nemocnice Na Homolce
24 / 05 / 2020

MUDr. Petr Polouček je ředitelem Nemocnice Na Homolce a manažerem se zkušenostmi ze dvou středočeských nemocnic. Zároveň je i sám lékař. Za svůj nejdůležitější a zároveň nejtěžší úkol stále považuje budovat důvěru dvou tisíc zaměstnanců vyhledávaného superspecializovaného pracoviště. Jeho nemocnice byla také vyčleněna pro nemoc COVID-19.

Původně jste lékařem, specializujícím se na hrudní chirurgii a intenzivní medicínu. Od roku 2009 jste působil v Oblastní nemocnici Příbram jako náměstek léčebně-preventivní péče a od roku 2013 jako zástupce ředitele nemocnice pro zdravotní péči a strategii. Od roku 2017 jste řídil Oblastní nemocnici v Kladně a od roku 2018 jste ředitelem Nemocnice na Homolce. Je možné uplatnit lékařské zkušenosti a vlastnosti chirurga i při řízení nemocnice? Mají něco společného chirurgie a řízení nemocnice? 

Zkušenosti, které jsem získal jako lékař v Motole, jsem využil mnohokrát. Hned v počátcích mé manažerské role mě znalost fungování urgentního příjmu, centrálních operačních sálů a jednotek intenzivní péče velmi pomohla při jejich budování v příbramské nemocnici. Každá nemocnice, ve které jsem působil, je však trochu jiná. Jiné je prostředí fakultní nemocnice, jiná situace je v oblastních nemocnicích a trochu jiná je i specializovaná nemocnice, jakou je třeba Homolka. A co má společného chirurgie s řízením nemocnice? Chirurgie vás naučí tvrdě pracovat, rozhodovat a nést za svá rozhodnutí bezprostřední zodpovědnost. To vše je pro řízení nemocnice nezbytné.

CELÝ ROZHOVOR NA:

//ekonomickymagazin.cz/2020/05/musime-zajistit-pacientum-peci-i-kdyz-nebezpeci-druhe-vlny-epidemie-trva/

Tagy článku