V THOMAYEROVĚ NEMOCNICI DOSTAL PRVNÍ PACIENT LÉK FAVIPIRAVIR!

V THOMAYEROVĚ NEMOCNICI DOSTAL PRVNÍ PACIENT LÉK FAVIPIRAVIR!
foto: www.ftn.cz
30 / 04 / 2020

V Thomayerově nemocnici dostal už první pacient japonský experimentální lék – FAVIPIRAVIR. Kromě využití plazmy s vytvořenými protilátkami proti covidové infekci či léku Plaquenil, to je další možná léčba, kterou TN aktuálně použila pro akutní pacienty s těžkým průběhem onemocnění Covid-19. Favipiravir byl původně určen pro léčbu chřipky.

Jedná se o staršího pacienta, který je hospitalizován s těžkým zápalem plic na Pneumologické klinice 1. LF UK v Thomayerově nemocnici.  

 

„Dávkování léku probíhá podle doporučení výrobce a uvidíme jaké budou jeho účinky,“ řekla přednostka plicní kliniky prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D. a dodala: „V tuto chvíli nemůžeme říci, zda lék bude či nebude účinný, ale budeme rádi za jakékoliv pozitivní posun v léčbě. První výsledky však lze očekávat v průběhu několika dnů, ale je potřeba také uvést, že každý z dosavadních léků či léčebných metod nezaručuje vyléčení z onemocnění Covid-19. Léčba závisí na mnoha faktorech a dispozicích pacienta“.

 

„Jsme rádi, že jsme mohli tento nový lék podat u prvního našeho pacienta a doufáme, že budeme mít příležitost využívat i další nové léky,“  uzavřel ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

 

S pozdravem

Tagy článku