Úsměv mámy – kampaň #skutecnematerstvi

Úsměv mámy – kampaň #skutecnematerstvi
foto: www.dvecarky.cz/Kampaň Úsměv mámy
06 / 05 / 2021

Konečně se vám podařilo otěhotnět, narodilo se vám miminko a … vy se prostě necítíte na obláčku a báječně? Máte pochybnosti, bojíte se, jste unavené a nebo je to ještě horší? Proto je tady Úsměv mámy!

Více se o Úsměvu mámy najdete na webu, ale aspoň krátce –

„Úsměv mámy, z.s. podporuje šťastné mateřství a ženy, kterým do života vstoupily psychické obtíže v těhotenství nebo v období po porodu. Ačkoliv se v zahraniční jedná o aktuální téma, v ČR je zatím spíše okrajové. Proto vznikl spolek Úsměv mámy, který se věnuje osvětovým aktivitám, organizuje svépomocné podpůrné skupiny v různých městech, propojuje ženy se zkušeností a snaží se vyjednávat o lepší systémové péči. V roce 2020 jsme otevřeli vlastní centrum v Praze.“

A proč o nich píšeme zrovna teď? Protože celý květen probíhá kampaň na podporu duševního zdraví maminek!

Probíhá od včera třeba na Instagramu:

Instagram – Úsměv mámy

První středu v květnu slavíme Světový den duševního zdraví matek, startujeme proto měsíční kampaň s tématem #skutecnematerstvi


V první fázi chceme rozbít obecně zažitou představu, že mateřství musí být jen nádherné. Potkáváme totiž spoustu maminek, které jsou frustrované tím, že se jim to nedaří. Pojďme společně sdílet své mateřské těžkosti, aby si už žádná máma nepřipadala jako jediná neschopná na světě. 
Zapojit se můžete dvěma způsoby:
Jednoduchý způsob:
Sdílejte materiály Úsměvu mámy, najdete je v průběhu kampaně na Facebooku a Instagramu.
Sdílejte své mateřské těžkosti anonymně v našem formuláři www.bit.ly/skutecnematerstvi a my je pak pošleme do světa za vás.
Složitější, odvážnější a kreativnější způsob:
Podělte se o své vlastní mateřské těžkosti na sociálních sítích, přidejte hashtag #skutecnematerstvi a označte prosím Úsměv mámy (@usmevmamy). Forma je čistě na vaší kreativitě. Věříme, že řada příspěvků předčí námi připravené materiály My se na ně moc těšíme!
Ve druhé fázi kampaně se více zaměříme na psychické obtíže v mateřství (úzkosti, deprese a jiné).
Do kampaně se můžete zapojit celý květen.
Těšíme se!!! 

Celý článek na

//dvecarky.cz/usmev-mamy-kampan-skutecnematerstvi/

Tagy článku