UHN: Mobilní tým očkuje třetí dávkou proti koronaviru v zařízeních pro seniory

UHN: Mobilní tým očkuje třetí dávkou proti koronaviru v zařízeních pro seniory
foto: www.uhn.cz/UHN - očkování seniorů
25 / 10 / 2021

V minulém týdnu vyrazil mobilní očkovací tým z Uherskohradišťské nemocnice podat třetí dávku vakcíny proti onemocnění COVID-19 do zařízení pro seniory v okolí. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů a zaměstnanců, a to v co nejbližším termínu.

Ve středu 20. října zavítal očkovací tým do domova pro seniory v Uherském Hradišti. O třetí dávku očkování proti koronaviru měla zájem velká část obyvatel zdejšího zařízení. „V současné chvíli zde máme plně naočkovaných více než 90 % klientů, velké procento proočkovanosti je i mezi zaměstnanci,“ sdělila vedoucí Domova pro seniory Uherské Hradiště Mgr. Lenka Šupková.

 

Mobilní tým provádí vakcinaci osob očkovací látkou firmy Pfizer. „Očkování probíhalo bez komplikací, senioři i zaměstnanci snášeli třetí dávku dobře, žádné nežádoucí účinky jsme nezaznamenali, řekla MUDr. Veronika Písková, výjezdní lékařka mobilního očkovacího týmu.

 

V průběhu minulého týdne naočkoval tým z Uherskohradišťské nemocnice také klienty z domova důchodců v Buchlovicích, Nezdenicích a na Velehradě. Očkování v domovech pro seniory a klienty sociálních služeb bude pokračovat i během následujících měsíců.

 

Tagy článku