Uherskohradišťská nemocnice prezentuje možnosti studia zdravotnických oborů

Uherskohradišťská nemocnice prezentuje možnosti studia zdravotnických oborů
foto: www.nemuh.cz/Prezentace školy
01 / 03 / 2022

Přibližně třicet základních škol mají do konce školního roku v plánu navštívit zástupci Uherskohradišťské nemocnice a zábavnou formou tak seznámit žáky 8. tříd s možnostmi studia zdravotnických oborů.

Všeobecná sestra, lékař, zdravotnický záchranář – to je výčet profesí, které nejčastěji zazní z úst žáků předposledních ročníků základních škol na otázku, čím se člověk může stát, když chce pracovat ve zdravotnictví. Zřídkakdy je vyřčený seznam bohatší.

 

„Málokdo tuší, že možností studia zdravotnických oborů je mnohem více a nabídka profesí ve zdravotnictví je opravdu velice pestrá. Cílem našich návštěv je tak seznámit žáky základních škol s možnostmi studia a přiblížit jim hlavní specifika jednotlivých zdravotnických oborů,“ přibližuje obsah prezentace na školách personalista Uherskohradišťské nemocnice Lubomír Gazdoš.

 

Žáci si mohou zábavnou formou vyzkoušet své znalosti a přehled v několika krátkých testech, praktické věci o studiu se dozví z rozhovoru se studenty Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště.

 

„Chceme, aby náš program obsahoval nejen všechny důležité informace, ale aby těch pětačtyřicet minut bylo pro děti atraktivních a zábavných. Jsme moc rádi, že „zdravka“ ochotně vyhověla naší prosbě o spolupráci. Je vidět, že děti názor jejich jen o pár let starších vrstevníků, kteří nedávno stáli na stejné životní křižovatce, zajímá,“ prozrazuje spoluautor projektu David Vacke, který se v Uherskohradišťské nemocnici věnuje oblasti komunikace a marketingu.

 www.nemuh.cz

Tagy článku