Uherskohradišťská nemocnice: Nejmladšímu pacientovi testovanému bylo 9 měsíců, nejstaršímu 95 let

Uherskohradišťská nemocnice: Nejmladšímu pacientovi testovanému bylo 9 měsíců, nejstaršímu 95 let
foto: Archiv redakce/UHN logo
28 / 05 / 2020

Téměř tisícovka odběrů v terénu u pacientů s podezřením na nákazu koronavirem, dalších téměř pět stovek na odděleních. Uherskohradišťská nemocnice má za sebou náročné týdny. Už proto, že byla od počátku pandemie vyčleněna pro příjem covid pozitivních pacientů z celého Zlínského kraje.

Velkému množství odběrů odpovídá i věkový rozsah pacientů, u kterých byly odběry provedeny. „Nejmladšímu bylo teprve 9 měsíců, nejstaršímu 95 let,“ sdělila Michaela Barthová, vedoucí staniční sestra uherskohradišťského infekčního oddělení.

K 25. květnu provedly odběrové týmy výjezdových sanitek Uherskohradišťské nemocnice celkem 966 odběrů v terénu, tedy v domácnostech lidí, které krajská hygiena vytipovala jako možné pacienty zasažené onemocněním COVID-19. Do odběrových týmů, jejichž činnost už byla ukončena, bylo zařazeno 51 zdravotních sester. Nadále se testuje na nemocničních odděleních. Ke stejnému datu zde bylo provedeno 463 odběrů.

Stejně jako další zdravotnická zařízení založená Zlínským krajem se i Uherskohradišťská nemocnice připravuje na případnou druhou vlnu COVID-19, mimo jiné i tím, že navýšila zásoby ochranných prostředků. „Pokud by tato druhá vlna byla v intencích jako první, nebo i o trochu silnější, troufáme si říct, že naše nemocnice je připravena jak kapacitně, tak i zásobami ochranných prostředků,“ ujistil Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

Tagy článku