Uherskohradišťská nemocnice: Mikuláš se svou družinou navštívil malé i velké pacienty

Uherskohradišťská nemocnice: Mikuláš se svou družinou navštívil malé i velké pacienty
foto: www.nemuh.cz/Mikuláš v nemocnici
06 / 12 / 2023

S lehkým předstihem dorazil v úterý 5. prosince v dopoledních hodinách do Uherskohradišťské nemocnice Mikuláš v doprovodu anděla a čerta. Bohatou nadílku rozdal v nemocniční školce a na dětském oddělení. Radost z návštěvy mělo i několik dospělých hospitalizovaných pacientů z interního a chirurgického oddělení.

Nadpozemskou družinu tvořili žáci ze Střední školy průmyslové, hotelové, zdravotnické a Vyšší odborné školy Uherské Hradiště, kteří do nemocnice pravidelně docházejí na odborné praxe.

„S místní zdravotnickou školou spolupracujeme dlouhodobě a jsem moc ráda, že za námi dorazili i letos. Našim pacientům zpestřili svou návštěvou den. Moc jim za to děkujeme. Ač se mnohé styděly, oči jim zářily a na oddělení byla krásná slavnostní nálada,“ řekla vedoucí staniční sestra Dana Hanáčková.

Nejmenší děti měly pro Mikuláše a jeho pomocníky poctivě přichystanou básničku či písničku, čertovi slíbily, že už rozhodně nebudou zlobit a od anděla dostaly zaslouženou odměnu.

Balíčky dobrot přichystal pro pacienty na dětském oddělení stravovací provoz Uherskohradišťské nemocnice s přispěním společnosti Orkla Foods ČR a SK. Pro dospělé pacienty připravili studenti vlastnoruční přáníčka.

www.nemuh.cz

Tagy článku