Seznam Zprávy/Vizita: Dejme ukrajinským lékařům šanci. Vyplatí se to

Seznam Zprávy/Vizita: Dejme ukrajinským lékařům šanci. Vyplatí se to
foto: Jan Hovorka/Cartoon
11 / 03 / 2022

Lesja Bodarčuková přijela do Česka před pár dny společně s oběma rodiči a také dvěma dětmi v raně teenagerském věku. Manžel zůstal na Ukrajině. Díky dobře koordinované pomoci se jí podařilo sehnat a vybavit bydlení, požádat o pracovní povolení a v nejbližších dnech by měla nastoupit do práce v havířovské nemocnici jako sanitářka.

Lesja Bodarčuková přijela do Česka před pár dny společně s oběma rodiči a také dvěma dětmi v raně teenagerském věku. Manžel zůstal na Ukrajině. Díky dobře koordinované pomoci se jí podařilo sehnat a vybavit bydlení, požádat o pracovní povolení a v nejbližších dnech by měla nastoupit do práce v havířovské nemocnici jako sanitářka.

Tenhle příběh, který na sociálních sítích zveřejnil ředitel Nemocnice Havířov Norbert Schellong, v sobě nese ještě jeden zajímavý prvek. Doktorka Bodarčuková je kardioložka s 15letou praxí. I proto Schellong uzavřel svůj facebookový status zvoláním: „Ministerstvo zdravotnictví musí urychlit uznávání vzdělání pro zdravotníky!“ 

//www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-vizita-dejme-ukrajinskym-lekarum-sanci-vyplati-se-to-192552

(Pozn. red.: Článek velmi kvalifikovaně a objektivně hodnotí situaci i výhled, navazuje na téma, kterému se věnujeme i v HOSPITALin a našich debatch v krajských nemocnicích. Důežitý text najdete i zde //www.zdravotnickydenik.cz/2022/02/lekaru-z-ukrajiny-v-cr-pribyva-proti-roku-2010-je-jich-osmkrat-vice/ 

nebo zde 

//radiozurnal.rozhlas.cz/ukrajinske-lekarky-zde-mohou-pracovat-ale-musi-zvladnout-aprobaci-v-cestine-8700204?fbclid=IwAR2KJR8mmucApjkIkGd2yUjVtQVgcclsbc-ue0Glbu11SXliQ3V5zceCw3k)

Tagy článku

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace