Seznam Zprávy: Část ordinací už nezvládá přijímat děti z Ukrajiny. Pomoci mají nemocnice

Seznam Zprávy: Část ordinací už nezvládá přijímat děti z Ukrajiny. Pomoci mají nemocnice
foto: www.seznam.cz/Seznam Zpravy
18 / 03 / 2022

Praktičtí lékaři pro děti a dorost řeší, jak se vypořádat s příchodem dalších dětských pacientů z Ukrajiny. Podle šéfa infektologické společnosti Pavla Dlouhého mezi nemocnými převládají běžné virové nákazy.

„Troufám si říct, že už před válkou na Ukrajině byla v Česku až třetina ordinací, které již kvůli kapacitě neregistrovaly ani české děti. Snaží se pár dětí ještě pobrat, ale je to velký problém. A to zejména ve velkých městech, na Vysočině, v Brně a okolí či ve Znojmě,“ popsala Ilona Hülleová, předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost. Celkem je v Česku kolem 2 tisíc dětských praktiků. 

//www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-cast-ordinaci-uz-nezvlada-prijimat-deti-z-ukrajiny-pomoci-maji-nemocnice-194388?&$coQ1BXRHlnU1BXRHlnU0QzQUNDQ1NDR0NnQUFBQUFBQUFBQVRJQUFBQUFBQUEuWUFBQUFBQUFBQUFB#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=0hWWxqrPcLd-202203181645&dop_id=194388&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Tagy článku