Pardubický kraj: Starší auta ze záchranky využijí k prospěšným účelům i na Zakarpatské Ukrajině

Pardubický kraj: Starší auta ze záchranky využijí k prospěšným účelům i na Zakarpatské Ukrajině
foto: www.pardubickykraj.cz/Sanitky pro Koločavu
13 / 07 / 2021

Rada Pardubického kraje rozhodla o dalším využití sedmi vozidel Volkswagen Transporter, které po letech používání vyřadila Zdravotnická záchranná služba. Kraj jako její zřizovatel auta nabídl bezplatně k dalšímu využití obcím či organizacím.

Vozidla jsou ve velkém stádiu opotřebení a již neodpovídají standardům pro využití pro rychlou záchrannou službu. Zájem o ně projevilo hned několik žadatelů, kteří je mají v plánu využít. Radní rozhodli, že jedno z nich poputuje do nemocnice v Mižhirje na Ukrajině.

 

„Jedno z vozidel poputuje do nemocnice v Mižhirje v Zakarpatské oblasti Ukrajiny, a to prostřednictvím Dobročinného fondu ViZa. Koločavě na Ukrajině už Pardubický kraj sanitní vůz věnoval v roce 2017 a nyní jsme pomoc zopakovali. Jsem rád, že sanitky, které dosloužily v urgentním provozu, udělají ještě tolik užitečného,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Mezi úspěšné žadatele patří obec Pustá Rybná, která auto potřebuje pro zdejší Sbor dobrovolných hasičů. „Dostali dvě a poskládají z nich jedno plně funkční, které bude sloužit pro zajištění dalších činností a potřeb nutných pro chod malé obce,“ uvedla náměstkyně pro zdravotnictví Michaela Matoušková. Dodala, že další hasičský sbor, tentokrát z Březiny u Poličky, auto využije pro zdravotnický odřad SDH Březiny. Ten by měl poskytovat základní zdravotnickou pomoc při akcích sdružení v celém kraji a podílet se na plnění úkolů za stavu ohrožení. Odborný léčebný ústav Albertinum Žamberk dostane Volkswagen Transporter pro zajištění potřeb v areálu nemocnice a Nemocnice následné péče v Moravské Třebové pro svůj útvar údržby.

 www.pardubickykraj.cz

 

Tagy článku