Pardubický kraj: Hejtman Martin Netolický podpořil spolupráci krajských nemocnic při testování prvoligových fotbalistů

Pardubický kraj: Hejtman Martin Netolický podpořil spolupráci krajských nemocnic při testování prvoligových fotbalistů
foto: pardubickykraj.cz/Hetman Martin Netolický a fotbalisté
25 / 08 / 2020

Po 51 letech odehráli v neděli pardubičtí fotbalisté prvoligové utkání v Jablonci. V pondělí se setkali s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Kraj dlouhodobě podporuje jak mužský tým, tak především mládežnické výběry a Regionální fotbalovou akademii, která patří celorepublikově mezi nejúspěšnější.

Vzhledem k povinnosti testování hráčů a realizačního týmu před každým zápasem bude probíhat jednání o spolupráci s Nemocnicí Pardubického kraje právě při testování.

 fotbaliste / pardubickykraj.cz

„Před několika lety jsme nastavili systém podpory pro pardubický fotbal a pro mládežnické výběry. Tuto podporu se budeme snažit zachovat i v současné nelehké situaci, která pro náš kraj znamená 900 milionů mínus oproti predikci ministerstva financí. Postup mezi českou fotbalovou elitu je odměnou za dlouholetou práci, která u mého pohledu začala sloučením několika pardubických fotbalových oddílů v jeden. Podmínkou pro další rozvoj je samozřejmě stavba odpovídajícího stadionu. Po sportovní stránce je klub připraven. Komplikací jsou však samozřejmě náklady spojené s povinným testováním, nájem stadionu Bohemians Praha, ale také omezení kapacity stadionu, což znamená propad příjmů na vstupném,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Budeme se snažit jednat s naší Nemocnicí Pardubického kraje o možnosti pravidelného testování hráčů a realizačního týmu, abychom případně usnadnili testy jak po organizační, tak po finanční stránce,“ dodal hejtman Netolický.

Tagy článku