Pardubická nemocnice uzavře pro veřejnost spodní parkoviště

Pardubická nemocnice uzavře pro veřejnost spodní parkoviště
foto: nempk.cz/Pardubická nemocnice - parkoviště
11 / 09 / 2020

V souvislosti s nadcházejícími volbami do krajských samospráv a senátu uzavře Pardubická nemocnice ve svém areálu spodní parkoviště. Armáda zde vybuduje drive-in volební místo. Po skončení voleb se vjezd na parkoviště zpoplatní. Vzhledem k plánované revitalizaci se parkoviště uzavře v pondělí 14. září.

Epidemiologická situace, na níž je třeba reagovat i v souvislosti s nadcházejícími krajskými a senátními volbami, si vyžádá uvolnění spodního parkoviště. To se uzavře už 14. září v 6.00. Poté zde proběhne revitalizace (čištění prostor, drobné stavební úpravy a úprava zeleně…). Na konci září pak armáda parkoviště promění v drive-in volební místo jak pro krajské (30. září), tak pro případné druhé kolo senátních voleb (7. října).

Změna v koncepci parkování v Pardubické nemocnici

Po skončení voleb a zrušení volebního drive-in stanoviště se parkoviště stane součástí placeného stání v areálu Pardubické nemocnice. Důvodem změny je dlouhodobě neudržitelná dopravní situace, čilý stavební ruch, a především špatná průjezdnost nemocnicí. „Nová koncepce parkování chce zlepšit průjezdnost, reagovat na potřeby nemocnice i jejích klientů a v neposlední řadě také kultivovat současný stav,“ říká Miroslav Sirový, oblastní ředitel pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice, s tím, že v areálu v brzké budoucnosti dojde k dalším změnám. „V nemocnici budou nově vyznačeny parkovací plochy a dodržování pravidel pro parkování se bude kontrolovat. Nemělo by se tedy již stávat, že auta budou stát na nevyznačených místech, a komplikovat tak průjezd nejen vozidlům údržby a stavby, ale především sanitním vozidlům záchranné služby a zdravotní dopravní služby,“ dodává Miroslav Sirový. 

Tagy článku