Otevřený dopis lékařů - terénních epidemiologů a hygieniků

Otevřený dopis lékařů - terénních epidemiologů a hygieniků
foto: Archiv redakce
28 / 04 / 2020

Prohlášení 11 předních lékařů vyvolalo zajímavou diskuzi. Vysoký post se nezdá být zárukou patentu na objektivní názor. Do polemiky s psychiatry, kardiology a dalšími experty medicínských věd se pustili odborníci v tuto chvíli nejpovolanější, lékaři - terénní epidemiologové a hygienici. Na stránkách ČLK najdete odkaz na jejich otevřený dopis.

Vážení,
Pane předsedo vlády České republiky,
Paní předsedkyně Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny České republiky, Pane předsedo Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu České republiky, Pane ministře zdravotnictví České republiky, Pane ministře vnitra České republiky, Pane náměstku pro zdravotní péči Ministerstva zdravotnictví České republiky, Paní pověřená hlavní hygieničko České republiky, Pane prezidente České lékařské komory, Pane řediteli Ústavu zdravotnických informací a statistiky, Pane řediteli Státního zdravotního ústavu,

dovolujeme si Vám doručit Otevřený dopis terénních epidemiologů a hygieniků.

Považovali jsme za důležité ozřejmit obvykle neviditelnou úlohu epidemiologie a hygieny ve fungování zdravé společnosti ve zdravých životních podmínkách.

Za podepsané pracovníky epidemiologie a hygieny

MUDr. Vladimír Príkazský, CSc.
MUDr. Jana Prattingerová


//www.lkcr.cz/aktuality-322.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_100070

 

Tagy článku