Nemocnice Vsetín: Rehabilitace chystá den otevřených dveří, představí novinky

Nemocnice Vsetín: Rehabilitace chystá den otevřených dveří, představí novinky
foto: www,nemocnice-vs.cz/Rehabilitace
20 / 11 / 2022

Představení nově vybudovaného pracoviště vodoléčby, ale i dalších novinek chystá rehabilitační oddělení v rámci Dne otevřených dveří. Naplánován je na 22. listopadu 2022 od 9.00 do 16.00 hodin v prostorách oddělení v prvním patře polikliniky.

„Akce je pro všechny věkové skupiny. Příchozí se seznámí s již avizovaným novým pracovištěm vodoléčby, ale také novými metodami, například aplikací plynových injekcí, parafinových zábalů nebo kompresní pásky Flossband,“ uvedla vedoucí fyzioterapeutka Mgr. Pavlína Matějčková. Připravena jsou i cvičení na půlválci, a to v 10.00, 11.00, 14.00 a 15.00 hodin. Zájemci se mohou objednat na konkrétní termín, a to na tel. 571 818 621 nebo na e-mailu: .

Parafínové zábaly se využívají pro aplikaci termoterapie. „Dochází k uvolnění svalů, kloubů, zlepšuje se prokrvení. Výhodou je také intenzivní hydratace,“ vysvětlila vedoucí fyzioterapeutka. Parafínové zábaly se využívají při artróze (zejména drobných kloubů ruky), revmatoidní artritidě, Bechtěrevově chorobě, poúrazových a bolestivých stavech. „Parafín je speciální vosk, který má schopnost zadržovat po dlouhou dobu teplo. Použít jej můžeme ve formě parafínových rukavic nebo obkladu, který se ponechá na těle patnáct až dvacet minut,“ dodala fyzioterapeutka s tím, že před použitím je parafín zapotřebí zahřát na teplotu okolo 55 stupňů Celsia.

V případě plynových injekcí se aplikuje oxid uhličitý přímo do podkoží do bolestivých míst. Mírní bolesti zad a páteře, ale jsou úspěšné také u zánětlivých degenerativních onemocnění kloubů, artrózy, pomáhá při hojení jizev různých lokací, u léčby srůstů, bolestí hlavy, rovněž u bolestivých zatuhnutí ve svalech. „Léčivou proceduru je vhodné aplikovat šest až desetkrát,“ komentovala fyzioterapeutka.

www.nemocnice-vs.cz

 

Tagy článku