Nemocnice Šumperk má nového primáře

16 / 09 / 2016

 

FOTO: Nemocnice Šumperk

Dobře fungující oddělení, kam pacientky budou chodit s co nejmenšími obavami. Nelehký úkol, který si sám zadal nový primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šumperk MUDr. Harald Čadílek.
Přestože nový primář na svůj post nastoupil teprve před pár dny, už teď má plné ruce práce. Protože doposud působil jako primář v čáslavské nemocnici, seznamuje se hlavně s novým prostředím nemocnice i s šumperským regionem. V rámci svého nástupu na nové působiště se setkal nejen se zaměstnanci nemocnice, ale i s privátními gynekology v regionu. „Osobně považuji spolupráci terénních lékařů s gynekologicko-porodnickým oddělením za velmi zásadní. K podobnému setkání dlouho nedošlo a já věřím, že se z něj stane určitá tradice,“ prozrazuje nový primář MUDr. Harald Čadílek.
Přiznává, že první dny v nemocnici jsou pro něho hektické. „Vše je nové, samé nové tváře, desítky či stovky jmen kolegyň a kolegů. Důležité ale je, že jsou ty tváře přívětivé a od prvního okamžiku cítím dobrou pracovní atmosféru. To je pro mne zcela zásadní. Zní to sice jako klišé, ale do práce musím chodit rád. Jinak se to pracovní nasazení zvládá z dlouhodobého hlediska jen těžko,“ vysvětluje primář. Stejně tak je pro něj důležitý i fakt, že vlastník nemocnice chce zdravotnické zařízení rozvíjet a činí tímto směrem jednoznačné kroky. „Osobně jsem v minulosti zažil opačnou situaci, a to potom dopadá nejen na práci oddělení a celé nemocnice, ale především na pacienty v regionu,“ dodává.
Žádné zásadní změny na oddělení nový primář Harald Čadílek nechystá, rád by pokračoval v nastaveném trendu: „Dobře fungující oddělení, kam pacientky budou chodit s co nejmenšími obavami, co možná nejméně vystresované a budou odcházet po dobře provedené operaci či se zdravým miminkem. To je můj cíl,“ objasňuje své plány. „Věřím v týmovou spolupráci a jsem přesvědčen, že právě v Šumperku jsem našel dobrý tým, se kterým budeme společnými silami dělat kvalitní medicínu,“ dodává.
Přestože patří jeho obor mezi jeden z nejrizikovějších, neboť se při něm stará hned o dva lidské životy, věnuje se mu Harald Čadílek už víc než dvacet pět let. V minulosti působil například ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, zkušenosti má i s postem primariátu, který zastával například v nemocnicích v Litomyšli či Čáslavi. Nový primář má tři děti a ovládá hned tři světové jazyky.

Zdroj: sumperk.info, foto Nemocnice Šumperk

300-2