Nemocnice Přerov: Hematologicko-transfúzní oddělení přerovské nemocnice chystá Ručníkový den pro dárce krve a plazmy

Nemocnice Přerov: Hematologicko-transfúzní oddělení přerovské nemocnice chystá Ručníkový den pro dárce krve a plazmy
foto: www.agel.cz/Nemocnice Přerov
24 / 05 / 2021

V přerovské nemocnici mají veselo. Neformální svátek Ručníkový den si připomínají zaměstnanci a dárci krve a krevní plazmy hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Svátek Ručníkový den připadá na 25. května a připomíná spisovatele Douglase Adamse a jeho dílo Stopařův průvodce po Galaxii, ve kterém je ručník označen za nejpotřebnější věc, kterou u sebe může mezihvězdný stopař mít. Pointa oslavy svátku je nosit s sebou všude viditelně umístěný ručník.

 

Právě tento nevšední svátek oslavují na hematologicko-transfúzním oddělení. „Každým rokem chystáme plán akcí pro naše dárce krve a plazmy. Abychom měli akce rozmanité a veselé rozhodli jsme se plán ozvláštnit akcemi, které nejsou zcela běžné a netěší se moc velké pozornosti. Ze seznamu neformálních svátků jsme vybrali právě Ručníkový den, vysvětluje vrchní sestra hematologicko-transfúzního oddělení Veronika Němečková a dodává, že v rámci této akce dostane každý dárce ručník jako malou pozornost.

 

Zpestření pro dárce chystají zaměstnanci už třetím rokem. Kromě ručníkového svátku, se mohli dárci setkat s akcemi, jako byl zmrzlinový den, den bez aut, den energy drinků nebo den rybářů. Během jiných akcí jako je například Čarodějnický nebo Dušičkový odběr chystají zaměstnanci oddělení bohatou výzdobu k rozptýlení dárců. „Z reakcí našich dárců je vždy patrné, že jsou překvapení a potěšeni malým dárkem, který od nás dostanou. Je to milé zpestření pro nás všechny, dodává vrchní sestra Veronika Němečková.

 www.agel.cz

Tagy článku