Nemocnice Prachatice uzavírá lůžkovou část Dětského, Novorozeneckého i Gynekologického oddělení

Nemocnice Prachatice uzavírá lůžkovou část Dětského, Novorozeneckého i Gynekologického oddělení
foto: Archiv redakce/Nemocnice Prachatice
22 / 10 / 2020

Z důvodu přesměrování personálu i z důvodu otevření nové kapacity lůžek pro pacienty s onemocněním COVID-19 dočasně uzavírá od pátku 23. října 2020 Nemocnice Prachatice, a.s. lůžkovou péči na Dětském, Novorozeneckém i Gynekologickém oddělení. Současně dojde k uzavření porodnické části.

„Zavíráme také Oddělení následné péče, v jehož prostorách vznikne další COVID stanice,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Ing. Michal Čarvaš, MBA a dodal „rovněž omezujeme od pondělí 26. října ambulantní rehabilitační péči. Personál tohoto oddělení bude docházet za pacienty, kteří jsou hospitalizováni na jiných odděleních. Stejně tak budou probíhat rehabilitace u COVID pacientů. Činíme tak i z důvodu chybějícího personálu na všech odděleních, který je rovněž nakažen virem SARS-CoV-2.

O stávající lůžkové pacienty se postarají sousední nemocnice Jihočeského kraje nebo budou pacienti propuštěni do domácí péče či do sociálních lůžkových zařízení.

Po skončení epidemie se péče vrátí na původní stav lůžek. Interní a chirurgická lůžková i ambulantní péče je a zůstává poskytována beze změny.

Nemocnice Prachatice, a.s. bude nadále poskytovat akutní ambulantní a pohotovostní péči pro dětské i gynekologické pacienty. Lůžková péče bude směřována do Nemocnice Český Krumlov, a.s. nebo do dalších sousedních nemocnic.

Tagy článku