Nemocnice Pardubického kraje: Roušky jsou v nemocnicích opět povinné i pro pacienty

Nemocnice Pardubického kraje: Roušky jsou v nemocnicích opět povinné i pro pacienty
foto: nemocnicepk.cz/NPK logo
02 / 08 / 2020

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace v některých okresech Pardubického kraje platí ve všech pěti zařízeních Nemocnice Pardubického kraje od 1. srpna opět povinnost nosit roušky i pro pacienty, a to jak ambulantní, tak hospitalizované.

I přes červencové rozvolnění jsou nemocniční areály jedny z mála míst, kde povinnost mít zakryté dýchací cesty trvá. Od soboty 1. srpna se tato povinnost bude vztahovat opět i na hospitalizované pacienty, dovoluje-li to jejich zdravotní stav. Pacienti si musejí nasadit roušku, pokud se pohybují po oddělení mimo svůj pokoj nebo v jiných uzavřených prostorách nemocnice. Ochranu dýchacích cest musejí nasadit také klienti nemocničních lékáren.

Logo NPK / nemocnicepk.cz

Pacienty, jejich doprovody, návštěvy i další příchozí do areálu všech zařízení Nemocnice Pardubického kraje prosíme, aby do nemocnic i nadále přicházeli s rouškou nebo jinou ochranou dýchacích cest a byli ohleduplní ke svému okolí,“ uvedla Lucie Bareková, ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje, a dodala, že v areálech nemocnic je i nadále třeba dodržovat bezpečné rozestupy alespoň dva metry a při příchodu a odchodu ze zdravotnického zařízení si dezinfikovat ruce.

Povinnost vychází z platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví z 3. července 2020. Celé jeho znění je dostupné zde. I nadále tak platí, že roušky nemusí mít děti do dvou let věku a osoby s poruchou intelektu, kognitivní poruchou či závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování této povinnosti.

Tagy článku