Nemocnice Náchod: Porodnice je v novém

Nemocnice Náchod: Porodnice je v novém
foto: www.zhkhk.cz/Nemocnice Náchod - porodnice
02 / 06 / 2021

Letošní Mezinárodní den dětí se stal symbolickým termínem pro zahájení provozu nové náchodské porodnice. Stávající porodnice nemocnice v Náchodě se z horního areálu přestěhovala do nového pavilonu J v dolním areálu nemocnice.

Oproti dosavadním prostorám má zkušený tým porodnice možnost nabídnout nastávajícím maminkám komfortnější zázemí.

Porodnice a novorozenecké oddělení sídlí v sedmém patře nové budovy. Rodičkám jsou tu k dispozici čtyři moderní porodní boxy, všechny s vlastním hygienickým zázemím. Dva boxy jsou vybaveny relaxační vanou a všechny krásným výhledem na náchodský zámek. Součástí porodnice je sekční operační sál, který je určený pro porod císařským řezem. Najdeme tu i odpočinkovou místnost pro rodičky a otce, kde si tatínek může dopřát malé občerstvení, posadit se a odpočinout. S prostory nové porodnice se budoucí rodiče mohou seznámit už v rámci těhotenských cvičení, které zde budou probíhat. Miminko pak na svět přivedou v již známém prostředí.

Nemocnice Náchod / www.zhkhk.cz

Oproti dosavadním podmínkám dochází po přestěhování porodnice hned k několikerému zlepšení. Jedním z nich je například zkrácení cesty anesteziologů k operačním porodům, od nynějška budou ve stejné budově, a ne ve dvou různých areálech jako dosud. Velkým zlepšením je sestěhování celé porodnice včetně sekčního sálu a novorozeneckého oddělení na společné patro, běžné pokoje pro maminky jsou dvoulůžkové, nadstandardní jednolůžkové“ vypočítává klady nové porodnice RNDr. Jan Mach, předseda správní rady Oblastní nemocnice Náchod.

Maminky také jistě uvítají komfortnější podmínky na novorozeneckém oddělení. Zatímco dosud byly k dispozici tři nadstandartní pokoje, nyní je jich připraveno dvakrát tolik.

Prostředí porodnice je nové a moderní, pracujeme ale na tom, abychom ho ještě více zútulnili. Pro maminky proto ve spolupráci s paní designérkou připravujeme výhledově malé překvapení,“ dodává RNDr. Mach.

Tagy článku

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace