Nemocnice Jihlava: Pro děti je připravený další nově opravený pokoj

07 / 09 / 2014

Pro nejmenší pacienty jihlavské nemocnice máme připravenou novinku. Pobyt v nemocnici zpříjemníme dětem i jejich rodičům nově opraveným pokojem. Tentokrát je laděný do žluté barvy. Pořídit se mohl díky sponzorům.

V nově opraveném pokoji nechybí zázemí pro rodiče: „Doprovod může použít rozkládací pohovku. Připravené máme i barevně sladěné povlečení. Víme, že hospitalizace je náročná pro děti i jejich rodiče a proto jim to tu chceme zpříjemnit,“ usmívá se vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková, která je zároveň autorkou pokoje: „Snažíme se stlačit náklady na minimum, takže výběr a nákup věcí děláme ve volném čase.“  Na pokoji je televize, menší lednička pro uchování potravin a několik kousku nádobí. Nechybí ani psací stůl na případné kreslení či hraní her. V pokoji je nově opravená podlaha, nábytek i dekorace.

Nový pokoj se mohl opravit díky sponzorům. Tentokrát patří velké díky CLUBU XANADU a Moravským kovárnám. Oprava stála téměř do koruny 100 tisíc korun. Na dětském oddělení je to už třetí opravený pokoj. Teď bude následovat oprava Vánočního pokoje pro děti, na který se podařilo vybrat peníze od několika desítek dárců před Vánocemi. Lidé si mohli vybírat položky od několika stokorun po desítky tisíc. Přání se podařilo splnit a položky byly rozebrány do Štědrého dne. Letošní druhý opravený pokoj by mohly děti využít už na podzim.

Zdroj: nemji.cz

O