Nemocnice Jihlava: Nová mobilní buňka změří teplotu a vydezinfikuje

Nemocnice Jihlava: Nová mobilní buňka změří teplotu a vydezinfikuje
foto: nemji.cz/Testovací zařízení
13 / 08 / 2020

V jihlavské nemocnici začalo sloužit bezkontaktní zařízení pro měření teploty a dezinfekci. Systém se zatím testuje pro zaměstnance. Nemocnice v Jihlavě je první na Vysočině, která podobné zařízení využívá.

Mobilní buňka je dlouhá i vysoká dva metry. V první části prostoru je displej, který rozpozná obličej a změří teplotu. Pod ním je automatická bezdotyková dezinfekce na ruce ve spreji. Zatímco se člověku měří teplota, může si vydezinfikovat ruce. Zvukový signál napoví, když je teplota změřená, a rozsvítí se prostor dělený gumovými pásy. Tam spustí čtyři trysky mlhovou dezinfekci, která ničí viry a bakterie: „Průchod trvá jen několik vteřin. Za hodinu by prostorem mohlo projít zhruba 120 lidí,“ vysvětluje provozně-technický náměstek Alexander Filip.

Systém pro měření teploty a dezinfekci je vyrobený v České republice a Nemocnice Jihlava ho má zapůjčený. Je zatím jedinou nemocnicí v Kraji Vysočina, kde podobné zařízení slouží: „Teď uvidíme, jak se osvědčí u zaměstnanců a potom budeme zvažovat případné využití pro veřejnost,“ dodává ředitel nemocnice Lukáš Velev.

U vstupu do jihlavské nemocnice již není triáž a otevřené jsou také všechny vchody do zařízení. Samotná triáž a měření teploty probíhá v ordinaci. Pokud chtějí pacienti ušetřit čas sobě i zdravotníkům, doporučujeme vyplnit dotazník online na www.nemji.cz/autotriaz. V jihlavské nemocnici také platí do odvolání zákaz návštěv.

Zdroj: nemji.cz

 

Tagy článku