Nemocnice Hořovice: Vstup do nemocnice hlídá robot Pepper

Nemocnice Hořovice: Vstup do nemocnice hlídá robot Pepper
foto: nemocnice-horovice.cz/Nemocnice Hořovice
06 / 11 / 2020

Ve snaze o větší ochranu zaměstnanců a pacientů naší nemocnice jsme přistoupili k důraznější kontrole u vstupu do nemocnice. Vstup do nemocnice je umístěn před centrálním příjmem s cílem zachytit co nejvyšší počet osob s onemocněním COVID-19.

„V prostorách nově zřízeného vstupu vám bude změřena teplota a vydezinfikovány ruce. Celý proces je navíc hlídán kamerovým systémem,“ popsal Tomáš Petsinis, provozně-technický náměstek Nemocnice Hořovice.

Robot Pepper / nemocnice-horovice.cz

U vstupu jsme navíc umístili robota, který vás bude instruovat o krocích, které musíte před vstupem udělat:

KROK 1 - Změření teploty pomocí termokamery, kdy musíte umístit svůj obličej před obrazovku termokamery tak, aby vám byla teplota správně snímána.

KROK 2 – Automatická dezinfekce rukou.

 „Toto je první fáze zefektivnění kontroly u hlavního vstupu. V nejbližší době plánujeme ještě umístit do těchto prostor monitory, které budou určeny pro elektronickou registraci příchozích,“ dodal Tomáš Petsinis.

Vstup mimo buňku je umožněn jen pro sanitní vozy a imobilní osoby. Doprovody do nemocnice jsou nadále povoleny jen u dětí, imobilních nebo nesvéprávných osob jdoucích na vyšetření nebo k hospitalizaci, v počtu jedné osoby. Další individuální výjimky může povolit jen primář oddělení či ošetřující lékař pacienta, přičemž návštěva může být povolena pouze jedné osobě na vícelůžkovém pokoji.

www.nemocnice-horovice.cz

Tagy článku