Nemocnice České Budějovice získala 25 ochranných polomasek jako poděkování za pomoc s jejich vývojem

Nemocnice České Budějovice získala 25 ochranných polomasek jako poděkování za pomoc s jejich vývojem
foto: Archiv redakce/Logo JčK
30 / 11 / 2020

Celkem pětadvacet kusů ochranných polomasek převzal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba od společnosti SYSCAE, s.r.o. Pomůcky, které z hlediska účinnosti splňují všechny požadované normy, jsou určeny pro zdravotníky z českobudějovické nemocnice. Nemocnice je získala zdarma, jako výraz poděkování za to, že pomáhala při jejich vývoji.

„Pro provoz na ARO, nebo infekci je to vhodný dar. Sestřičky a lékaři musí chodit k pacientům do boxů a místo aby si neustále museli střídat respirátory, tak každý může mít svou vlastní masku s vlastním filtrem. Je to velká pomoc a chci společnosti SYSCAE, s.r.o. za tento dar poděkovat,“ uvedl hejtman Martin Kuba a ocenil tak spolupráci společnosti a jihočeských lékařů.

„S těmito maskami, které jsme dnes obdrželi jako krásný dárek, máme už více jak půlroční zkušenosti. Určitou měrou jsme se podíleli i na jejich vývoji. Základní věcí, kterou tato maska plní, je co největší ochrana našeho personálu, který pracuje na kovidových jednotkách,“ vysvětlil ředitel Úseku vybraných zdravotnických oborů českobudějovické nemocnice Jaroslav Novák.

Polomasky vyvíjela firma ve spolupráci s lékaři i antropology

„Působíme na trhu skoro dvacet let jako firma zabývající se podporou automobilového průmyslu. Vzhledem ke stávající situaci jsme začali přemýšlet o tom, jak na ni zareagovat. Jak pomoci našim zdravotníkům a zároveň zachovat práci našim zaměstnancům. Ve spolupráci s konstruktéry, antropology či lékaři jsme vyvíjeli masku, která splňuje potřebné normy a je účinná na více než 99 procent,“ vysvětlil prokurista firmy SYSCAE, s.r.o., Václav Čížek.  

Informace k polomaskám typu SC 20001:

 splňují normu ČSN EN 140:1999

  • vyrobeny z odolných materiálů: polyamid PA 12 a EPDM
  • hmotnost masky bez filtru: 75 g
  • teplotní rozmezí použitelnosti od 10 C do +121 C
  • doba skladování: 15 let
  • určeno pro použití s filtry s připojovacím závitem 40x1/7“
  • možnost dodat včetně filtru P3 R (odpovídá třídě ochrany FFP3)
  • masku možno sterilizovat v autoklávu
  • filtr možno dezinfikovat a opakovaně používat 1 měsíc

 

Tagy článku