Nemocnice AGEL Nový Jičín: Věřící nabírají v nemocnici duchovní sílu v nové kapli

Nemocnice AGEL Nový Jičín: Věřící nabírají v nemocnici duchovní sílu v nové kapli
foto: www.agel.cz/Kaple v novojičínské nemocnici
17 / 07 / 2021

Nový Jičín, 17. červenec 2021: Pacientům, návštěvám i zaměstnancům slouží v Nemocnici AGEL Nový Jičín nová kaple, jejíž rekonstrukce vyšla na téměř 300 tisíc korun.

Důstojné místo pro věřící vysvětil Mons. Martin David, apoštolský administrátor Ostravsko-opavské diecéze a od té chvíle je malá nemocniční kaple k dispozici všem, kteří se chtějí pomodlit nebo jen na chvíli zastavit a nabrat duchovní sílu. „Jsem velice rád, že se toto místo, krásnou kapli v novojičínské nemocnici podařilo vytvořit, protože si myslím, že to dneska už patří ke standardu péče o člověka v nemocnicích,” řekl Mons. Martin David.

Kaple je volně přístupná pro pacienty, návštěvy i personál nemocnice a mše se v ní budou pravidelně konat každou sobotu od 16:00 hodin. Za dobu třiceti let, co se v novojičínské nemocnici bohoslužby konají, se prostor pro ně několikrát měnil a zcela důstojného místa se věřící dočkali až nyní. Nová kaple se nachází v horním patře pavilonu interny. „Duševní zdraví a duševní stránku člověka vnímám jako velice důležitou a všichni víme, že neléčíme pouze tělo jako takové, ale ruku v ruce s tím jde i právě duševní stránka, duševní pohoda našich pacientů,”zmínil během slavnostního vysvěcení kaple ředitel Nemocnice AGEL Nový Jičín MUDr. Jakub Fejfar.

Rekonstrukce kaple stála necelých 300 tisíc korun, z větší části ji zainvestoval Moravskoslezský kraj.

Tagy článku