MUDr. Šimon Reich: JAK DRŽÍ VIETNAM COVID POD KONTROLOU?

MUDr. Šimon Reich: JAK DRŽÍ VIETNAM COVID POD KONTROLOU?
foto: Archiv redakce/MUDr. Šimon Reich
05 / 10 / 2020

Vietnam je jednou ze zemí, kde se s opatřeními vůči COVIDu vůbec nemazlí. Moc dobře totiž vědí, že se o své zdravotnictví nemohou opřít. Od začátku proto všichni nosí roušky a respirátory, trasování zaštiťuje armáda, karanténa je aktivně fyzicky kontrolována.

Můj tatínek ve Vietnamu již několik let podniká. Ve středu si zařídil test zde v ČR. Byl negativní a mohl tak v pátek odletět. Po přistání se za dalších cca 30 hodin konečně dostal do hotelu. Vezli ho tam zdravotníci ve skafandrech (on dostal skafandr taky). Tím to ale nekončí.

Včera mu udělali nový odběr. Zatím je proto zavřený v pokoji. Ten nesmí opustit, jídlo mu nosí za dveře a chodbu několikrát denně dezinfikují. Pravidelně hlásí svou tělesnou teplotu. Vstupy do nemocnic jsou již od jara opatřeny dezinfekčními aerosol komorami.

Tak to jenom kdyby se někdo divil, jak jsou nízká čísla nakažených v některých zemích vůbec možná.

Poznámka: Ani náhodou si nemyslím, že potřebujeme to samé, neboť co je dobré a rozumné pro jednoho nemusí být pro druhého. Ale pokud jde o některá opatření, která mají chránit zdravotníky a další lidi zajišťující chod strategických uzlů státu, nebo pokud jde o trasování, tak nejsem schopen pochopit, proč to ve Vietnamu jede již od jara, zatímco u nás nefunguje nic. Nikdy bych neřekl, že může někdo být tak nekonečne neschopnej jako je celá naše vláda, která podělala, co podělat šlo.

Zdroj:

www.facebook.com/dr.reichsimon

Tagy článku

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace