MSK: V PRŽNĚ OBNOVÍ PROVOZ REHABILITACE. BUDOU JI VYUŽÍVAT KLIENTI ORGANIZACE NÁŠ SVĚT I VEŘEJNOST

MSK: V PRŽNĚ OBNOVÍ PROVOZ REHABILITACE. BUDOU JI VYUŽÍVAT KLIENTI ORGANIZACE NÁŠ SVĚT I VEŘEJNOST
foto: Archiv redakce/MSK logo
12 / 10 / 2020

V areálu organizace Náš svět obnoví provoz rehabilitace, která tam fungovala do roku 2014. Nevyužívaný prostor se dočká nového moderního vybavení. Rehabilitaci budou využívat klienti Našeho světa, pacienti sanatoria v Metylovicích i ostatní zájemci, kteří mají rehabilitaci doporučenou svým lékařem. Provoz rehabilitace bude zahájen v lednu roku 2021.

„Obnovení provozu rehabilitace bude možné díky spolupráci poskytovatele sociálních služeb, který má v areálu zázemí pro rehabilitaci, a poskytovatele zdravotních služeb, který zase disponuje odborným personálem. Spolupráce Našeho světa s Odborným léčebným ústavem Metylovice, které obojí zřizuje Moravskoslezský kraj, je naplánovaná jako dlouhodobá, což bude přínosné nejen pro klienty obou zařízení, ale i pro veřejnost,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a doplnil, že obnova bude stát 750 tisíc korun. Za tyto prostředky se nakoupí nové vybavení a pomůcky pro rehabilitaci, prostory bude také nutné důkladně uklidit a vymalovat. Jelikož je areál Našeho světa postavený v roce 2005, rekonstrukce objektu nebude nutná.

Původní rehabilitace ukončila provoz kvůli problematickému zajištění financování provozu a personálu, jelikož rehabilitace spadá do zdravotní sféry. Spolupráce sociální služby se sanatoriem tyto potíže vyřeší.

„Rehabilitace bude zaměřená na léčbu onemocnění respiračního a pohybového ústrojí, neurologických onemocnění, ale také obezity a nadváhy. Bude nabízet magnetoterapii, elektroterapii, vodoléčbu, inhalaci, masáže a cvičení. Rehabilitační péče významně zlepšuje zdravotní stav, pro klienty Našeho světa navíc znamená zvýšení kvality života, protože budou mít rehabilitaci v areálu a budou rehabilitovat intenzivněji, než to umožňoval dřívější model, kdy jezdili do okolních rehabilitačních zařízení. Toto dojíždění neumožňovalo zajistit rehabilitaci v žádoucím rozsahu,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer s tím, že provoz rehabilitace bude obnoven v lednu roku 2021.

Tagy článku