MSK: HEJTMAN POŽÁDAL ARMÁDU O POMOC VE DVOU DOMOVECH PRO SENIORY

MSK: HEJTMAN POŽÁDAL ARMÁDU O POMOC VE DVOU DOMOVECH PRO SENIORY
foto: Archiv redakce/MSK logo
09 / 10 / 2020

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák požádal armádu o pomoc se zajištěním chodu dvou sociálních zařízení, která se potýkají s vysokým počtem klientů a zaměstnanců pozitivně testovaných na koronavirus. Třiadvacet příslušníků Armády ČR, z nichž dva jsou zdravotníci, by mělo pomáhat v Domově Slunečnice v Ostravě a v Domově pro seniory sv. Hedviky v Kravařích.

„Počet lidí s onemocněním covid-19 v Moravskoslezském kraji roste a bohužel přibývají nemocní i v té nejohroženější skupině – mezi klienty sociálních ústavů. Tam je situace o to složitější, že nakažený je i personál a hrozí, že se o seniory nebude mít kdo starat. Proto jsem požádal vojáky, aby pomohli ve dvou domovech v Ostravě a v Kravařích, jejichž provoz je kvůli koronaviru vážně ohrožen,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Dodal, že armáda se velmi dobře osvědčila už na jaře při první vlně pandemie a prvním vyhlášení nouzového stavu. „V Domově Slunečnice v Ostravě by 11 vojáků mělo pomáhat zajišťovat logistiku pro každé z deseti pobytových pater tohoto sociálního zařízení. V Domově pro seniory sv. Hedviky v Kravařích by 12 příslušníků armády o klienty přímo pečovalo. Zajišťovali by manipulaci s imobilními klienty, pomohli s podáváním stravy, zdravotníci pak podávali léky,“ řekl hejtman Ivo Vondrák.

Tagy článku