MN Dvůr Králové nad Labem: Výsledek covid testu hospitalizovaných pacientů nově již za 15 minut

MN Dvůr Králové nad Labem: Výsledek covid testu hospitalizovaných pacientů nově již za 15 minut
foto: www.zhkhk.cz/MN Dvůr Králové nad Labem
16 / 06 / 2022

Jistota pro hospitalizované pacienty a zjednodušení práce zdravotníkům. To přinesl dvorské nemocnici nový analyzátor PCR covidových testů, který nemocnice zakoupila z peněz Nadačního fondu pro podporu dvorské nemocnice.

Díky novému přístroji již pacienti nebudou muset čekat na vyhodnocení testu do druhého dne a zdravotníci dostanou velmi rychle informaci, zda musí nemocného izolovat, či zda může sdílet pokoj s ostatními pacienty.

 

„Nejvýznamnějším sponzorem nadačního fondu je město Dvůr Králové nad Labem, které přispívá každoročně. Přispívat do fondu může jak jeho zakladatel – Město Dvůr Králové nad Labem, tak Královéhradecký kraj, místní organizace, zaměstnavatelé nebo jednotlivci,“ říká předsedkyně nadačního fondu Mgr. Eva Neumannová, která je současně manažerkou kvality nemocnice.

Pro případné dárce ze Dvora Králové a okolí, kteří chtějí svou místní nemocnici podpořit, je tak Nadační fond pro podporu MNDK nejsnazší cestou. Dar je možné poslat přímo na číslo účtu NF 286124710/0300.

Z nadačního fondu jsou v rámci stipendijního programu vyplácena také stipendia studentům zdravotnických škol, kteří po studiu nastoupí do zaměstnání ve dvorské nemocnici. Na realizaci stipendijního programu uvolnil finanční prostředky Královéhradecký kraj. „V letošním školním roce takto fond podpořil dva studenty, kteří budou vítanou posilou týmu Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem,“ dodává Mgr. Neumannová.

 www.zhkhk.cz

 

 

 

 

 

Tagy článku