Městská nemocnice Ostrava: Obnovujeme vozový park

13 / 02 / 2017

Městská nemocnice Ostrava pokračuje v kontinuálním obnovování vozového parku. Po loňských dvou sanitkách přibyly se začátkem roku 2017 další tři nová vozidla. Na základě výběrového řízení, vyhlášeného v roce 2016, jsme do provozu uvedli vozy značky Ford Transit Custom. Celková hodnota zakázky je 3.800.000 Kč. Nové sanitky tak nahradily už dříve vyřazená auta.IMG_2785

Sanitní vozidla Ford jsou osazena motory EcoBlue, které byly navrženy ke splnění přísných standardů emisní normy Euro 6, jsou kompletně klimatizována včetně ambulantního prostoru pro pacienty. „Vozidla jsou oproti ostatním sanitkám MNO opatřena jednou sedačkou pro pacienty navíc. Sanitky Ford tak odvezou mnohem více pacientů najednou. Dodavatel splnil termín zakázky, a tak jsme mohli po nezbytných administrativních krocích sanitky uvést do provozu s koncem měsíce ledna 2017,“ řekl náměstek pro techniku a provoz Zdenek Stříbný s tím, že jsou začleněna do Integrovaného záchranného systému MSK, jako všechny ostatní sanitní vozy MNO.

Letos se chystáme vyřadit další sanitky, a pokud půjde vše podle plánu, nových bychom se mohli dočkat v druhé polovině letošního roku.