Lékařka novorozeneckého oddělení MUDr. Helena Vališová oslavila 50 let v UHN

Lékařka novorozeneckého oddělení MUDr. Helena Vališová oslavila  50 let v UHN
foto: www.nemuh.cz/MUDr. Helena Vališová
23 / 08 / 2023

Do Uherskohradišťské nemocnice nastoupila MUDr. Helena Vališová v roce 1973. Podařilo se jí splnit si dětský sen a svůj život zasvětila nejmenším pacientům na novorozeneckém oddělení. V letošním roce oslavila úctyhodné 50leté pracovní jubileum a dodnes ordinuje na částečný úvazek v neonatologické ambulanci.

„Pro studium medicíny jsem se rozhodla velmi brzo. Už v mateřské škole jsem věděla, že budu léčit děti. Prvními pacienty se tak stali mí souputníci v mateřince. Někteří se sice bránili, ale já se nedala,“ popisuje s úsměvem MUDr. Vališová své lékařské začátky.

O svém rozhodnutí stát se lékařkou nikdy nezapochybovala a v srpnu v roce 1973 spojila svůj pracovní život s Uherskohradišťskou nemocnicí. Po atestaci se stala v roce 1976 součástí týmu na novorozeneckém oddělení.

„Vždy jsem věděla, že chci v nemocničním prostředí zůstat. Vyhovovala mi týmová práce a možnost postarat se o své pacienty komplexně včetně zajištění dostupných vyšetření. Na oddělení nám to fungovalo dokonale, často jsem nemusela promluvit, stačil pohled a sestřičky hned věděly, co mají dělat,“ vzpomíná lékařka.

Poblahopřát a poděkovat MUDr. Heleně Vališové za dlouholetou spolupráci se rozhodl kolektiv novorozeneckého oddělení v čele s primářkou MUDr. Irenou Baroňovou přímo na pracovišti. Ke gratulacím a s přáním pevného zdraví se připojuje také vedení Uherskohradišťské nemocnice. Celý rozhovor s MUDr. Vališovou bude k dispozici v zářijovém vydání nemocničního magazínu Pulsuh+ a na webových stránkách nemocnice.

www.nemuh.cz

Tagy článku