Krajská zdravotní poskytuje testy na přítomnost nákazy způsobující onemocnění COVID-19 i pro samoplátce

Krajská zdravotní poskytuje testy na přítomnost nákazy způsobující onemocnění COVID-19 i pro samoplátce
foto: kzcr.cz
05 / 05 / 2020

Krajská zdravotní, a. s., na testovacích místech v každé z pěti svých nemocnic - v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově - zavedla pro samoplátce možnost odběrů na přítomnost nákazy způsobující onemocnění COVID-19. Největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji tak reaguje na přetrvávající vysokou poptávku ze strany občanů, kteří jsou bez indikace podezření na nákazu a mají zájem o test.

„Cena testu na pozitivitu pro zájemce samoplátce je 2500 Kč a testu na protilátky 490 Kč. Zájemce před provedením testu uvede e-mailovou adresu, kam mu bude odeslán výsledek s potřebnou legislativou, například pro vycestování do zahraničí,“ uvedla Mgr. Dana Vaculíková, hlavní hygienička Krajské zdravotní, a. s.

 

Od pátku 1. května 2020 zahájila Krajská zdravotní, a. s., provoz odběrových míst v budovách nemocnic každodenně v čase 8:00 – 12:00 hodin, Nemocnice Děčín, o. z., prodlužuje provoz na 8:00 – 14:00 hodin. Vychází tak vstříc zvýšenému zájmu zejména občanů ČR, kteří nyní potřebují negativní testy, aby mohli pravidelně překračovat hranice a vyhnuli se při příjezdu do ČR 14denní karanténě. Pro osoby indikované Krajskou hygienickou stanicí jsou testy i nadále zdarma, hrazeny systémem zdravotního pojištění. 

 

Přehled odběrových míst testování na koronavirus od 1. 5. 2020:

 

Nemocnice Děčín, o. z.: Pavilon H

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.: Pavilon D1

Nemocnice Teplice, o. z.: Pavilon J (bývalá ambulance dětského oddělení)

Nemocnice Most, o. z.: Pavilon F (přízemí)

Nemocnice Chomutov, o. z.: Pavilon A (bývalé platební místo u hlavní vrátnice)

 

Fotografie a mapky s odběrovými místy v areálech nemocnic Krajské zdravotní, a. s., najdete na www.kzcr.eu

Tagy článku