KNTB Zlín: Zdravotníci i veřejnost mohou zhlédnout dokumentární film Jednotka intenzivního života

KNTB Zlín: Zdravotníci i veřejnost mohou zhlédnout dokumentární film Jednotka intenzivního života
foto: www.kntb.cz/KNTB Zlín logo
05 / 11 / 2021

Zdravotníci zabývající se paliativní péčí a další zájemci z řad odborné, ale i laické veřejnosti dostanou možnost zhlédnout dokumentární film s názvem Jednotka intenzivního života, a to ještě před jeho uvedením v kinech.

Promítání se uskuteční v prostorách Z klubu Městského divadla Zlín 8.11.2021 v 18 hod.

Jednotka intenzívního života je dokumentem z prostředí nemocnice o práci s pacienty se závažnou diagnózou. Odvážně otevírá citlivé téma paliativní péče a debatu o tom, že smrt je součástí života. Snímek, jehož autorkou je Adéla Komrzý, byl poprvé uveden v rámci letošního festivalu v Karlových Varech, kde také získal zvláštní uznání poroty Federace filmových kritiků z Evropy a Středomoří FEDEORA. Oficiální trailer k filmu lze zhlédnout na odkazu https://www.youtube.com/watch?v=igTYpGKOffQ.

O promítání v Z klubu i o následnou besedu s lékařem Ondřejem Kopeckým, který v dokumentu vystupuje, je mezi zdravotníky velký zájem. „Náš paliativní a podpůrný tým už film viděl v rámci celostátní paliativní konference v Plzni a opravdu na nás zapůsobil. Kdo bude moci, přijde se podívat znovu. Často jsme dotazováni samotnými zdravotníky, co vše paliativní péče obnáší. Tenhle dokument je toho krásnou ukázkou,“ sdělila Ilona Machátová, členka Podpůrného a paliativního týmu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Vstupné je dobrovolné a bude využito ve prospěch PaP týmu KNTB. Služby podpůrného a paliativního týmu poskytuje zlínská nemocnice od roku 2019. Více k informací lze nalézt na //www.kntb.cz/paliativni-pece.

Zdroj: www.kntb.cz

Tagy článku