KNTB Zlín: Vojáci poskytují v nemocnici účinnou pomoc

KNTB Zlín: Vojáci poskytují v nemocnici účinnou pomoc
foto: www.kntb.cz/Jan Rábel, velitel
22 / 11 / 2021

Janu Rábelovi se v posledních dnech zcela změnil život. Neplní vojenské úkoly a povinnosti u 73. tankového praporu v Přáslavicích u Olomouce, ale stará se ve zlínské nemocnici o pacienty s onemocněním covid-19. A to jak při denních, tak i nočních službách.

„Polohuji pacienty, pomáhám s jejich hygienou, připravuji pokoje a nápoje. Těch povinností je hodně a mě tahle práce naplňuje,“ svěřil se Jan Rábel, který je velitelem čtyřčlenného oddílu z Přáslavic, který pomáhá v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně od čtvrtka minulého týdne.

Práce na covidovém oddělení není pro tohoto desátníka žádnou novinkou. Při předchozí vlně tohoto onemocnění pomáhal v nemocnicích v Bohumíně a Novém Jičíně. Když zdravotnická zařízení začala znovu žádat Armádu České republiky o pomoc se zvládáním rychle narůstajícího počtu pacientů, hned se přihlásil. „Vnímám, že jsem tady potřebný. A moc se líbí kolektiv, ve kterém pracuji. Okamžitě mě přijal za svého člena,“ pochvaluje si vztahy na covidovém oddělení na ARIM II, na které byl zařazen.

Čtyři vojáci představují pro Baťovku účinnou pomoc. Personálu je kvůli nemocnosti a karanténám nedostatek a každá ruka, která umí pomoci s péči o často nemohoucí pacienty je vítaná. „Jsme za pomoc Armádě ČR opravdu vděční. A moc chválíme vojáky, které k nám poslali, jsou opravdu šikovní a ochotní. Dokáží zvládat povinnosti, které vykonávají sanitáři. Jsou pro nás velkou pomocí,“ vzkázala Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče v KNTB. 

Čtveřice vojáků bude v KNTB pomáhat s covidovými pacienty do 2. prosince, poté by je mělo nahradit dalších deset příslušníků Armády České republiky. 

Tagy článku