KNTB Zlín: Urologické oddělení Baťovky zdobí obrazy studentky valašskoklobouckého gymnázia

KNTB Zlín: Urologické oddělení Baťovky zdobí obrazy studentky valašskoklobouckého gymnázia
foto: www.kntb.cz/KNTB Zlín - Andrea Šenkeříková OBRAZY
06 / 12 / 2021

Zdravotnická tématika, motivy pomíjivosti a času, vztahy, krása lidského těla… Chodbu urologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně nově zdobí obrazy, které vytvořila studentka valašskoklobouckého gymnázia Andrea Šenkeříková.

Chtěla tímto způsobem poděkovat zdravotníkům za péči, kterou věnují pacientům, a udělat jim radost v současné době komplikované pandemií koronaviru.

„Moc si vážím toho, co pro nás zdravotníci dělají. Jsou úžasní, jak se dokáží postarat o nemocné. Zaslouží si veliké poděkování. Protože ráda maluji, zvolila jsem tento způsob,“ svěřila se Andrea Šenkeříková. Ke zdravotnictví má blízko, její maminka Eva Šenkeříková je sestřičkou. Protože pracuje na urologii Baťovky, věděla její dcera hned, že právě pro toto oddělení své obrazy maluje.

Andrea Šenkeříková / www.kntb.cz

Obrazy na chodbě zlínské urologie jsou k nepřehlédnutí, vyplňují hned devět velkých rámů. Ohlasy na ně jsou veskrze pozitivní. „Dělají nám velikou radost. Obdivují je nejen pracovníci napříč nemocnicí, ale také pacienti. Říkají nám, že se i díky krásným obrazům Andrejky cítí na oddělení dobře a že tahle výzdoba přispívá k jejich brzké rekonvalescenci a uzdravení. Andrejce patří za nás všechny velké díky,“ vzkázala Jaroslava Kučerová, vrchní sestra urologického oddělení.

Andrea Šenkeříková / www.kntb.cz

Namalovat obrazy pro urologii zabralo studentce třetího ročníku gymnázia ve Valašských Kloboukách hodně času. Přiznala také, že až dosud tak velká díla nevytvářela a je proto opravdu ráda za to, že se výsledek lidem líbí. Pochvalu dostala nejen od své maminky a z Baťovky, ale také od svého učitele výtvarné výchovy Jiřího Ročáka. „Vůbec jsem netušil, co pro zlínskou nemocnici má studentka udělala, sama se mi o tom nezmínila. O její iniciativě jsem se dozvěděl až na základě poděkování ze strany urologického oddělení. Nepřekvapuje mě, že se obrazy Andrey líbí. V hodinách výtvarné výchovy je aktivní a její výtvarné práce jsou na vysoké úrovni. Jsem rád, že se zapojila do veřejného života.  Vždycky mě potěší, když se dozvím o studentech, že vykonali něco pozitivního. Člověka to nabíjí a povzbudí do další práce. Taky mne to utvrdí v tom, že ta dnešní mládež není tak špatná, jak tvrdí nemnozí, právě naopak,“ prohlásil Jiří Ročák.

www.kntb.cz

 

Tagy článku