KNTB Zlín: Odběrový stan v nemocnici bude v provozu i přes velikonoční svátky, fungovat bude i laboratoř

KNTB Zlín: Odběrový stan v nemocnici bude v provozu i přes velikonoční svátky, fungovat bude i laboratoř
foto: www.bnzlin.cz/KNTB Zlín odběrový stan
31 / 03 / 2021

Provoz odběrového stanu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se nepřeruší ani během Velikonoc. Lidé se tak mohou nechat otestovat na covid-19 i na Velký pátek a na Velikonoční pondělí. Zdravotníci budou ve stanu provádět jak antigenní testy, tak rovněž odběry pro PCR testování.

 

Zájem veřejnosti zvláště o antigenní testy je stále velký, zlínská nemocnice proto už od příštího týdne opět prodlouží víkendovou provozní dobu odběrového stanu.

„Počty pacientů hospitalizovaných s covidem na našich odděleních bohužel stále narůstají. Testování v tuto chvíli považujeme za velmi důležité, proto jsme nechtěli nechat obyvatele regionu bez možnosti absolvovat test během nadcházejících velikonočních svátků. Všichni se určitě těší na čtyři dny volna, ale zdravotníci volno nemají a budou k dispozici našim pacientům i lidem, kteří zamíří do našeho odběrového stanu. Určitě si za to zaslouží poděkování a obdiv,“ uvedla Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Odběrový stan zlínské nemocnice je v provozu od 7 do 19 hodin ve všední dny a od 8 do 15 hodin o víkendu. Pátek 2. dubna a pondělí 5. dubna jsou v letošním roce svátečními dny, odběrový stan bude ale v provozu ve víkendovém režimu, tedy vždy od 8 do 15 hodin. Ve stejném režimu bude fungovat i v sobotu 3. a v neděli 4. dubna. Během prodlouženého víkendu přijdou do práce i laboranti z oddělení lékařské mikrobiologie zlínské nemocnice, aby zpracovali vzorky odebrané pro PCR testování a ty tak na vyhodnocení zbytečně nečekaly.

Už na začátku března rozšířila zlínská nemocnice kapacity pro antigenní testy, prodloužila provozní dobu ve všední dny až do večerních hodin a přidala i víkendové termíny. Za březen provedli zdravotníci v odběrovém stanu přes 7,5 tisíce antigenní testů, v únoru jich přitom byla necelá polovina. „Zájem o antigenní testy je stále velký, denně jsme jich schopni provést více než tři sta, termíny se ale rychle plní. Od příštího týdne tedy o dvě hodiny zkrátíme časy odběrů pro PCR testování a naopak prodloužíme o čtyři hodiny víkendové odběry pro antigenní testování. Snad se nám podaří uspokojit maximum zájemců o testy,“ doplnila Kamila Slabáková s tím, že celkově v březnu provedli zdravotníci v odběrovém stanu přes 17 tisíc odběrů.

Od úterý 6. dubna budou odběry pro PCR testy probíhat ve všední dny od 7 do 17 hodin (dosud byly od 7 do 19 hodin) a o víkendech od 8 do 15 hodin. Antigenní testování bude probíhat ve všední dny nadále od 7 do 19 hodin a o víkendech od 8 do 19 hodin (dosud byly od 8 do 15 hodin). Všichni zájemci o antigenní i PCR testování si musí svůj termín předem rezervovat prostřednictvím objednávkového kalendáře, který je spolu s dalšími informacemi dostupný na webu www.kntb.cz/odberove-misto.

 www.bnzlin.cz

Typ testu covid

do 5. dubna 2021

od 6. dubna 2021

PO - PÁ

SO - NE

PO - PÁ

SO - NE

PCR

7 - 19 hodin

8 - 15 hodin

7 - 17 hodin

8 - 15 hodin

ANTIGEN

7 - 19 hodin

8 - 15 hodin

7 - 19 hodin

8 - 19 hodin

Tagy článku

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace