KNTB Zlín: 101 kilometrů v Beskydech zvládla zlínská lékařka Adéla Maňáková bez krize a vyhrála

KNTB Zlín: 101 kilometrů v Beskydech zvládla zlínská lékařka Adéla Maňáková bez krize a vyhrála
foto: bnzlin.cz/MUDr. Adéla Maňáková
04 / 09 / 2020

V sobotu 101 kilometrů běhu a chůze v rámci extrémního závodu Beskydská sedmička, v neděli 40 kilometrů na kole na „vyšlapání“ únavy. Takový víkend má za sebou Adéla Maňáková, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

A šlo o víkend mimořádně úspěšný. Společně s parťačkou Veronikou Vavrušovou dokázala Beskydskou sedmičku vyhrát v kategorii žen do 35 let, a zároveň obsadit celkově čtvrté místo mezi ženskými dvojicemi. A to s časem 18 hodin 41 minut a 45 vteřin.

„Když jsme se dozvěděly náš výsledek, pocítily jsme neskutečnou euforii. Vůbec jsme to nečekaly. Ta dřina ale stála za to,“ svěřila se Adéla Maňáková.

Beskydská sedmička je pro vytrvalce velmi prestižním závodem. Letos se uskutečnila už pojedenácté a téměř tři tisícovky účastníků proběhly na trase z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm sedmi vrcholy tohoto pohoří. Byl mezi nimi i ten nejvyšší, do výšky 1 324 metrů nad mořem se tyčící Lysá hora. „Byla velmi náročná. Ale ani tam, ani jinde jsme krizi nepocítily. Spíše jsme v půli závodu přemáhaly spánek, startovaly jsme 21:30 a do cíle jsme dobíhaly následující den v odpoledních hodinách,“ vysvětlila zlínská lékařka.

Vyrazit na stokilometrový závod do hor nelze bez kvalitní přípravy. Pečlivě se chystala i dvojice Maňáková – Vavrušová, která v tréninku kombinovala běh, kolo, TRX a aerobní cvičení fitbox. Právě při něm se obě závodnice seznámily. Veronika Vavrušová na lekci přišla v tričku Beskydské sedmičky, tedy akce, které se Adéla Maňáková zúčastnila už třikrát a chystala se znovu. „Hned jsme se domluvily, že letos poběžíme spolu. Neznaly jsme se, byla to trochu loterie. Závod ve dvojici je náročnější, než když jej absolvujete sami. Musíte mít ohledy na toho druhého, umět se přizpůsobit, vzájemně se podpořit. Nám to s Verčou vyšlo skvěle. Náš výsledek je toho důkazem,“ konstatovala spokojeně Adéla Maňáková.

Letošní Beskydskou sedmičku poznamenaly silný vítr a deště, také proto polovina ze startujících do cíle vůbec nedorazila. Kdo by ale čekal, že si zlínská lékařka naordinuje pár dnů volna na regeneraci, spletl by se. „Ne ne, už v neděli jsme si vyjely s Veronikou na kole, v pondělí jsem měla v nemocnici službu. Jistě, nohy bolí, ale převažuje pocit radosti,“ přiznala úspěšná závodnice.

Do různých závodů a soutěží se Adéla Maňáková zapojuje pravidelně. Každoročně startuje třeba v kampani Do práce na kole, pravidelně se účastní závodů v rámci zlínského filmového festivalu, dokonce zajela pověstného Drásala - cyklozávod na 119 km.    

Zdroj: www.bnzlin.cz

Tagy článku