Jihočeský kraj: Šestý ročník soutěže Jihočeská sestřička se uskuteční až v roce 2021

Jihočeský kraj: Šestý ročník soutěže Jihočeská sestřička se uskuteční až v roce 2021
foto: Archiv redakce/Jihoceske nemocnice, a.s.
30 / 09 / 2020

V sobotu 3. října se v Nemocnici České Budějovice, a.s. měl konat další ročník tradiční soutěže Jihočeská sestřička. Nakonec tomu tak nebude, a to vzhledem k eskalující epidemiologické situaci a na základě domluvy s řediteli zdravotnických škol. Šestý ročník se tak v Českých Budějovicích uskuteční až na jaře roku 2021.

Do soutěže bylo přihlášeno 15 týmů, celkem tedy 60 studentů zdravotnických škol. Organizátoři pro ně připravili 12 soutěžních disciplín s názvy jako Sestra v akci, Sběratelé kostí či Ordinace v růžové zahradě. Centrem dění měly být prostory Psychiatrického oddělení a infuzního centra.

Organizátorem Jihočeské sestřičky jsou Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem. Soutěž se každý rok koná v jiné jihočeské nemocnici. Záštitu nad letošním ročníkem převzali hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská a ministr zdravotnictví České republiky t. č. Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch, MHA.

„Myšlenkou akce je představit studentkám a studentům, kteří si vybrali jako svoji budoucí profesi sesterskou práci, konkrétní jihočeskou nemocnici a v ní modelací skutečných situací
v reálném prostředí prověřit jejich vědomosti i praktické odborné znalosti,“
říká
Ing. Michal Čarvaš, MBA, zakladatel projektu Jihočeská sestřička a člen představenstva Jihočeských nemocnic, a.s.

Věříme, že na jaře 2021 budeme moci velmi oblíbenou soutěž uspořádat. Na všechny soutěžící se velmi těšíme,“ dodává hostitel šestého ročníku předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

 

Tagy článku

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace