Jihočeský kraj: Ředitelka KHS MUDr. Květa Kotrbová k nepřesným informacím

Jihočeský kraj: Ředitelka KHS MUDr. Květa Kotrbová k nepřesným informacím
foto: Archiv redakce/Logo JčK
02 / 10 / 2020

"Dnes bohužel kvůli technické závadě mimo gesci KHS nebude možné poskytnout vám ve večerních hodinách aktuální data denního vývoje. Velice nás to mrzí, ale musíme posečkat, tak jako ostatní kolegové, na odstranění závady. V tuto chvíli tedy pouze připojuji aktuální komentář k vývoji ve školách v regionu a k aktuálnímu semaforu, který byl včera v některých médiích medializován chybně a způsobilo to řadu zbytečných dohadů.

K dnešnímu odpoledni bylo v kraji kumulativně od začátku školního roku zasaženo výskytem onemocnění celkem 94 škol, kde evidujeme pozitivní jednotlivce až po více než šest desítek pozitivních žáků, pedagogů či dalšího personálu. Z rozhodnutí ředitelů je nyní uzavřeno pět školských zařízení v kraji.  Jedná se o dvě mateřské školy – jedna je na Českobudějovicku a druhá na Jindřichohradecku, dvě základní školy – opět jednu na Českobudějovicku a jednu na Jindřichohradecku, a jednu střední školu na Českobudějovicku.

Musím, stejně jako včera, ještě znovu uvést na pravou míru včerejší večerní nesprávnou informaci některých centrálních médií, týkající se klasifikace našeho kraje (barvy na semaforu MZ), která řadu občanů uvedla v omyl. Jihočeský kraj je skutečně společně s Libereckým, Královéhradeckým a Olomouckým krajem v zelené pásmu aktuálního semaforu a z toho plynou i opatření ve vztahu k režimu škol na území kraje, které naše KHS jako místně a věcně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví včera vydala. Znamená to mimo jiné, že střední školy nepřecházejí od pondělka pro příští dva týdny na distanční formu výuky a režimu základních škol se dotýká pouze omezení hudební výchovy a tělesné výchovy s výjimkou prvních stupňů základních škol."

 

Děkuji za pochopení, s úctou Kveta Kotrbová

khs / khscb.cz

Tagy článku