Jihočeská záchranka získá 13 nových přístrojů za 5,6 milionu. Pomohou jí zlepšit akceschopnost výjezdových posádek

Jihočeská záchranka získá 13 nových přístrojů za 5,6 milionu. Pomohou jí zlepšit akceschopnost výjezdových posádek
foto: www.kraj-jihocesky.cz/ZZS JčK
08 / 04 / 2021

Třináct nových přístrojů pomůže Zdravotnické záchranné službě Jihočeského kraje (ZZS JčK) zlepšit akceschopnost a mobilní vybavení výjezdových posádek. Výběr dodavatelů na veřejnou zakázku v hodnotě 5,6 milionu korun schválila ve čtvrtek 8. dubna rada kraje. Potvrdil to náměstek hejtmana pro veřejné zakázky Pavel Klíma.

Podle Klímy se konkrétně jedná o šest kusů přístrojů pro monitorování životních funkcí, šest přístrojů pro zajištění umělé plicní ventilace a jeden přístroj pro zajištění nepřímé srdeční masáže. „Dodavatelem zařízení je v prvním případě společnost Medsol, ve druhém MEDIPRAX CB a ve třetím opět Medsol,“ upřesnil náměstek hejtmana pro veřejné zakázky s tím, že uvedené náklady na nákup pokryje ZZS JčK z vlastních zdrojů.

Zřizovatelem zdravotnické záchranné služby je Jihočeský kraj. ZZS JčK zajišťuje nepřetržitou přednemocniční neodkladnou péči na území o rozloze 10 056 kilometrů čtverečních pro 640 196 obyvatel. Velikostí spádového území je druhou největší záchrannou službou v České republice s nejmenší hustotou osídlení.

www.kraj-jihocesky.cz

Tagy článku