foto: Jan HOVORKA / www.hospitalin.cz/PF 2025
Chirurgie a emergency mají pohotovost, ale nemusíte je dneska osobně potěšit. V dalších dnech budou všude statistiky mamlasů, co se nikdy nepoučí, a letos na ně přišla řada. Petarda je potvora!
Traduje se moudrost konfuciánského typu, že nejlepší čínský lékař byl ten, který neměl žádné pacienty. Všechny prostě uzdravil. U nás to funguje trochu jinak, léčit, ale… léčit dál, to je prostě výhodnější. Někdy pro obě strany.
Nemocnice by jistě byly smysluplnější jen jako porodnice nebo utěšitelky rmutného stárnutí, které se bolestem z únavy materiálu nevyhne. Paní Zázvorková by se v případě vymizení chorob a zranění zeptala, zda budou mít doktoři co žrát. A na nás je, z největší míry hlavně na nás, zda nemocnice a lékaře potřebujeme. Úvaha ryze hypotetická! Připomínáme však, že hlavní postavou by vždy měl být pacient.
Tak ať to naše PF přání na obrázku aspoň v dohlednu není váš případ. Doktory, sestřičky a další zdravotníky potřebujeme pořád. Píšeme o nich už čtrnáct let. Někde zdravotnictví doutná, někde se objeví žhavé téma, jinde vybuchne případ. Lépe je, když o sobě víme, ale potřeba hasit prostě nenastává.
Magistrát v hlavním i jiných městech omezují ohňostroje a další nebezpečí, v zájmu zdraví obyvatelstva i zvířectva. Někde marně. Venku už prosťáčci amatérští pyrotechnici odpalují. Tak ať vy i od zítřka máte všech 5 (prstů) pohromadě! To vám přeje hospitalin.cz.
JAN HOVORKA
Tagy článku