Hejtman Martin Kuba: Milí Jihočeši!

Hejtman Martin Kuba: Milí Jihočeši!
foto: www.kraj-jihocesky.cz/Martin Kuba
08 / 06 / 2021

Tak dneska ke zprávě o očkování přikládám obrázek pořadí krajů v počtu očkovaných na 100 obyvatel. Když vynecháme Prahu, která je plná fakultních nemocnic a těžko se s tím soutěží, tak NÁŠ kraj JE NEJLEPŠÍ. Moc díky všem, kteří se na tom podíleli a podílejí! Jste skvělí!

JčK očkování / kraj-ihocesky.czj

A teď jak pokračujeme tenhle týden.

Máme k dispozici vakcíny od Pfizer 38 010 dávek. Očkovací látkou Moderna a AstraZeneca už v jihočeských OČKÁCH první dávky neočkujeme. Tyto vakcíny už dlouhodobě necháváme k dispozici praktickým lékařům. Obě očkovací látky však stále potřebujeme na druhé dávky. Celkem v tomto týdnu na první i druhé dávky vyočkujeme 38 328 dávek vakcín. Na ty druhé potřebujeme celkem 22 812 vakcín. 22 494 Pfizeru a 318 Moderny. Takže tento týden zvládneme v našich OČKÁCH nově prvními dávkami naočkovat 15 516 Jihočechů.

 

Praktičtí lékaři už si objednávají vakcíny sami mimo kraj, takže kolik jich dostanou už neumím říct.

 

Už jsou otevřené všechny věkové kategorie od 16 let. V našich OČKÁCH před závorou na PIN teď čeká cca 10 tis Jihočechů. Všem ho postupně během týdne budeme posílat, aby si zarezervovali termín. To že nepřijde hned, ale pár dnů čekáte, je teď normální, ale v tom příštím týdnu by naprostá většina zájemců měla být očkována. Jasně, že se do systému dohlašují ještě další a je to dobře, protože potřebujeme naočkovat co nejvíc Jihočechů. V těch kategoriích nad 65 let máme proočkováno 70-80 % populace, což je super. To jsou lidé, kteří nejčastěji končili v nemocnicích. Systém nové zájemce pořád řadí podle věku, takže se nezlobte, když na PIN budete pár dnů čekat. To je teď prostě realita a je to tím, že máme málo vakcín na první dávky a velké množství těch druhých. Ale podle našich odhadů bychom měli naprostou většinu zájemců stihnout naočkovat během následujících cca 2 -3 týdnů.

Tak jdeme na to!

Martin Kuba

hejtman

www.kraj-jihocesky.cz

Tagy článku