GLOSA: MUDr. Jiří Štefánek

GLOSA:      MUDr. Jiří Štefánek
foto: stefajir.cz/MUDr. Jiří Štefánek
17 / 02 / 2021

Po týdnu opět shrnutí situace na obvodě a na oprávněnou žádost některých čtenářů doplňuji, že jde o Vysočinu, okres Havlíčkův Brod, a že moje osobní zkušenosti neodráží situaci jinde.

Mimochodem jsem si na tyhle zápisky docela zvykl a tak je sem možná s poněkud nižší frekvencí budu dávat i po skončení epidemie. Zatímco celkově situace očividně moc dobrá není, u nás je tomu naopak – Covid poslední dny do mé práce zasahoval minimálně. Na test jsem v pondělí poslal jen tři pacienty a všichni jsou negativní. Testovací kapacity jsou nadále vynikající a PCR test je proveden do 24 hodin od objednání.
 
Péče o neinfekční pacienty včetně neakutní péče je stále zachována. Pro zajímavost jsem začal řešit jednoho pacienta s výrazně zvětšenými uzlinami na krku, půjde zřejmě o zhoubný nádor ORL oblasti. Potřebná CT vyšetření byla vyřízena ORL lékařem s čekací dobou cca jeden týden a pak bude pacient co nejdříve řešen s vyšším ORL pracovištěm. To jen na ukázku, že diagnostika onkologických pacientů funguje v našich končinách i za epidemie velice dobře a rychle.
 

Tagy článku