GLOSA: MUDr. Jiří Štefánek

GLOSA:      MUDr. Jiří Štefánek
foto: stefajir.cz/MUDr. Jiří Štefánek
21 / 08 / 2020

A ještě potřetí k rouškám, tentokráte již velice krátce - hodí se to, protože do třetice všeho dobrého. Stačil den a je to s pravidly od prvního září všechno jinak. Ne že by mi nová pravidla vadila, to vůbec ne, ale nepůsobí dobře ty neustálé změny, které nijak nesouvisí se změnami epidemiologické situace.

Byl plán zavést roušky od prvního září ve většině vnitřních prostorů. Dobrá. Spoustě lidem se ten plán nelíbil. Není se čemu divit, komu by se to taky líbilo, že? Nejmilostivější premiér zasáhl a plán se okamžitě změnil. Deus ex machina. Jenže teď to celé působí tak, že pravidla nevychází z nějakého detailního hodnocení situace, ale že si někde na ministerstvu hází kostkami, výsledek nějakou magií převedou na určité rozhodnutí a to pustí do médií. Padly nám dvě šestky. Dobrý, od prvního září roušky skoro všude... Hele, volá šéf a zlobí se, výsledek se mnoha voličům nelíbí, takže jemu se taky nelíbí. Dobře, házíme znovu, tentokrát padla pětka a trojka, takže roušky od prvního září skoro nikde.

Znovu zdůrazňuji, že ani jedno z oněch rozhodnutí není podle mého názoru horší než to druhé, obě mají potenciální pozitiva a negativa a dávají prostor k dalším úpravám, ale tristní jsou ty náhlé ničím nepodložené změny a ta nešťastná komunikace s veřejností. Ono to pak budí dojem bezradnosti a neschopnosti.

Tagy článku